Трейдери відмовляються продавати паливо Укрзалізниці

7 березня 2019, 10:34

Компанії пояснили, чому відмовляються від участі в тендерах на постачання дизельного палива Укрзалізниці

Укрзалізниця більш як півтора місяця не може закупити дизельне паливо через відсутність інтересу у компаній-постачальників. Про це пише ЕП .

Останній тендер, оголошений ще 22 грудня 2018 року, досі не відбувся через відмову компаній-постачальників брати участь у торгах.

Відео дня

Свої документи на тендер не подали компанії Socar, WOG, ОККО і Анвітрейд, яка за минулий рік продала Укрзалізниці пального на 2,74 млрд грн.

"Ми сумніваємося в економічній доцільності участі в аукціоні на запропонованих Укрзалізницею умовах", - заявили в Socar.

"Ми не подавали свої пропозиції, в торгах участі не брали. Невигідні умови поставки, не бачимо економічної доцільності", - прокоментували у WOG.

Аналогічну відповідь надійшла і від Анвітрейд: "Наша компанія не брала участі в останніх тендерах УЗ. Торги нас не зацікавили, оскільки в УЗ очікували більш низьку ціну, ніж ту, за яку ми готові були постачати паливо".

При цьому трейдери мають і інші зауваження до роботи найбільшого споживача палива.

"Ми високо оцінюємо ризики, пов'язані з відсутністю надійного механізму виконання тендерних угод. Йдеться про відсутність чіткого графіка поставок і затримки з оплатою. Трейдер відчуває фінансові та репутаційні збитки. Сподіваємося, УЗ зробить серйозні кроки для зміни такої ситуації", - відзначили в Socar.

"Серед речей, які можна вдосконалити, - графік поставок, що дало б можливість планувати відвантаження", - заявили в ОККО.

"Укрзалізниці необхідно оптимізувати процес закупівель і поліпшити фінансову дисципліну. В ідеалі вона повинна перейти на передоплату", - відзначили в компанії Анвітрейд.

1 березня Укрзалізниця вкотре продовжила термін подачі заявок за чотирма тендерами на закупівлю 60 тис. т дизпалива до 11 березня у зв'язку з необхідністю аналізу ситуації на паливному ринку.

До цього Укрзалізниця ввела обмеження на використання дизельного палива в зв'язку з припиненням поставок та критично низькими запасами.

У самій компанії 1 березня повідомили, що в найближчі дні мають отримати партію пального об'ємом 10 тис. т. Крім того, заявили в УЗ, діючі контракти з постачальниками передбачають поставку ще 30 тис. т дизеля, що покриває потребу компанії в дизпаливі на 1,5-2 місяці.

Раніше повідомлялося, що Укрзалізниця закупила бронежилети сумнівного походження.

Показати ще новини
Радіо НВ
X