До Google подали третій з жовтня антимонопольний позов в США

18 грудня 2020, 15:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У США до Google подали третій антимонопольний позов з жовтня цього року. Компанію звинувачують в маніпуляціях з пошуковою видачею.

Генеральні прокурори 38 штатів і територій США подали колективний антимонопольний позов до Google. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті генпрокуратури штату Нью-Йорк.

Відео дня

Компанію звинуватили в підтримці монополії і незаконних діях, спрямованих на боротьбу з конкуренцією. Це третій подібний позов відносно Google з жовтня цього року.

Зокрема, компанію звинувачують в створенні пошукової системи таким чином, щоб їх власні продукти виглядали вигідніше, ніж продукти конкурентів.

У повідомленні на сайті прокуратури йдеться, що шляхом ряду ексклюзивних контрактів і інших антиконкурентних дій компанія позбавила споживачів конкуренції, яка могла б привести до більшого вибору та інновацій, а також до кращому захисту особистих даних.

Нібито, Google використовувала свою позицію на ринку, щоб "збирати і використовувати дані на шкоду користувачам заради контролю над ринком і отримання мільярдний прибуток».

«Завдяки своїм незаконним діям компанія домоглася того, що сотні мільйонів людей спочатку звертаються до Google, коли шукають відповідь. Але не потрібно шукати в інтернеті, щоб зрозуміти, неконтрольована корпоративна влада не повинна мати непропорційний контроль над нашими даними та інформацією», - зазначила Генеральний прокурор Нью-Йорка Летиція Джеймс.

Позов очолили генпрокурор Колорадо Філ Вайзер і генпрокурор Небраски Дуг Петерсон. Штати просять приєднати їх позов до іншого антимонопольному розгляду по позовом мін'юсту США, який був поданий проти Google в жовтні 2020 року. Цей позов може загрожувати компанії поділом.

Раніше влада десяти штатів США звинуватили Google в монопольній змові з Facebook з метою витіснення конкурентів з ринку інтернет-реклами.

Як зазначає Reuters , три позови щодо Google та два позови до Facebook швидше за все стануть найбільшими антимонопольними розглядами за останні роки. Видання порівняло ці позови з розглядом щодо Microsoft в 1998 році.

Нагадаємо, що в листопаді цього року група з 165 компаній і галузевих органів закликала Євросоюз жорсткіше регулювати Google, звинувативши техногіганта в нечесній конкуренції.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X