Третину молочки в Україні назвали фальсифікатом

25 жовтня 2018, 08:47

Обсяг фальсифікованої молочної продукції в Україні досягає 30%, що негативно впливає на рентабельність виробництва молока.

Такі дані наводить Асоціація виробників молока (АВМ).

За інформацією асоціації, з початку року індекс умовної рентабельності виробництва молока знизився на 40%, а поголів'я великої рогатої худоби (ВРХ) за 5 років скоротилося на 17,5%.

Відео дня

Водночас, як зазначив перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк, темпи скорочення поголів'я корів на сільгосппідприємствах зупинилися, а завдяки підвищенню генетичного потенціалу, середній надій на корову за 5 років збільшився на 47% - до 6,03 тис. кг/рік у 2017 році.

"З Єдиного держреєстру тварин виведені "мертві душі", збережена велика частина телят, які народилися в господарствах населення в першому кварталі цього року, зростає середня продуктивність дійного стада - за 8 місяців на 1,7%", - написав Мартинюк на своїй сторінці в Facebook.

За його інформацією, за 6 місяців 2018 р ода за рахунок держпрограми відшкодування вартості високопродуктивного поголів'я збільшилося ввезення в Україну чистопородного ВРХ на 115%, свиней - на 150%.

За даними заступника міністра, середня вартість ввезеної одиниці ВРХ - $2,3 тис., відшкодовується в середньому 36,5% цієї суми. Середня вартість імпортної свині становить $957, відшкодовується 18,7% вартості.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X