Трейдинговий бум, річкова логістика і свій виноградник – головні агроновини за тиждень

14 листопада 2016, 18:00
Продавці палива зайнялися агробізнесом, виноградарям додадуть допомоги, а трейдери роблять ставки на річкову логістику

1

Паливозаправник зайнявся агробізнесом

Галнафтогаз виходить на аграрний ринок. Фактично компанія займеться збутом зерна, яким будуть розраховуватися аграрії за поставлені нафтопродукти і мінеральні добрива. Інтерес до агротрейдингу з боку непрофільних компаній стає тенденцією. Пару місяців тому глиновидобувник United Minerals Group заявляв про плани розвивати проекти в агросфері.

Відео дня

Ставку на агронапрямок неможна назвати випадковою. Держава визначила для себе дві пріоритетні галузі – IT і агро. І, напевно, було б дивно, якби бізнесмени не захотіли підзаробити ще й на них.

2 Великий агротрейдер посилює власну логістику

Нібулон побудує п'ять перевантажувальних річкових терміналів, а також продовжить будівництво універсальних суден. Тільки на річковий транспорт агрокомпанія готова витратити $300 млн. Нібулон чи не єдине підприємство в країні, кому є справа до річки.

Компанія також витрачає десятки мільйонів доларів у днопоглиблення. Все це не дарма. Ще кілька років без оновлення вантажних вагонів і без проведення повноцінного ремонту доріг і вантажопотоки підуть на річку, а там місця швидше за все будуть обмежені.

3 Мінагрополітики допоможе виноградарям

З наступного року держава має намір встановити мінімальну норму вмісту українських спиртів у вітчизняних коньяках на рівні 15%. Крім того, для підтримки галузі, планується відновлення програми відшкодування витрат на висадку виноградників. Ініціатива виглядає навіть дуже позитивною. Допоможе вона виноградарям? Повинна допомогти, якщо заяви і дії будуть послідовними.

З іншого боку, якщо імпортна сировина для спиртних напоїв обходиться дешевше, то з умовою обов'язкової наявності у них української частки, продукція явно дешевше не стане, а то й здорожчає.

4 Bunge купує українського стивідора

Миколаївське підприємство Нова європейська компанія перейшла під контроль Bunge. Це посилить позиції іноземного агрохолдингу в Миколаєві, де компанія побудувала виробничо-перевантажувальний комплекс, який також включає завод по виробництву рослинного масла.

Хороша новина в тому, що всупереч високій частці держапарату в управлінні економікою країни, корупції і війни на Сході, зарубіжні компанії знаходять цінність своїх інвестицій в Україну. Прецедент не найяскравіший, але можливо він стане в ряд з іншими подібними випадками, які допоможуть підняти Україну з колін.

Показати ще новини
Радіо NV
X