Трейд Коммодити виграла суд у Міноборони на 8 мільйонів

20 жовтня 2017, 11:57
Вищий господарський суд зобов'язав Міноборони повернути компанії Трейд Коммодити 8,1 млн грн банківського зобов'язання по одному з договорів поставки палива для армії, перевіркою якого займаються Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП)

Про це йдеться в постанові суду від 1 червня 2017 року.

"Касаційну скаргу Міністерства оборони України залишити без задоволення. Постанову Київського апеляційного господарського суду від 22.02.2017 у справі №910/17438/16 господарського суду міста Києва залишити без змін", - йдеться в постанові суду.

Відео дня

Згідно з документом, компанія вимагала повернути 8,1 млн грн банківської гарантії по одному з договорів поставки палива загальною вартістю 1,3 млрд грн, укладених 13 і 18 травня 2016 року.

Ці кошти були видані банком Восток на користь Трейд Коммодити. Зазначимо, що так Міноборони страхували себе від невиконання постачальником зобов'язань за договором поставки армії зимового дизельного палива ДТ-С-К5 (клас 2) на суму 163,79 млн грн.

Пізніше cудами попередніх інстанцій встановлено, що позивач листом №18-05/16-6 від 18.05.2016 звернувся до відповідача з питанням коригування договірних цін.

Причину внесення змін до договору постачальник пояснив зростанням вартості нафти марки Brent з моменту подачі пропозиції на аукціон до підписання договору, а також зростанням середнього котирування на Diesel 10 ppm, опубліковане в Platt's European Marketscan під заголовком FOB MED (Italy).

Так, від 17 червня, в договір були внесені зміни в частині специфікації.

Відзначимо, що Міноборони не погодилося з судновими рішеннями попередніх інстанцій і звернулося з позовом до Вищого госпсуду з проханням скасувати ці рішення.

"Заявник зазначає, що суди попередніх інстанцій зробили невірні висновки, що остаточна специфікація продукції була встановлена за погодженням сторін після підписання договору від 18.05.2016 №286/1/16/16, а саме з 17.06.2016, тобто суди попередніх інстанцій не зрозуміло дійшли висновків щодо початку перебігу строку постачання пального", - говориться в судовому позові.

Також зазначається, що від банка Восток також надійшов відзив, в якому він просив залишити судові рішення без змін, а скаргу без задоволення.

"Ухвалою від 24.05.2017 Вищий господарський суд України задовольнив клопотання скаржника про відкладення розгляду справи та продовження строку розгляду даної справи", - говориться в судовому позові.

Раніше повідомлялося, що компанію Трейд Коммодити запідозрили в причетності до корупційної схеми при закупівлі палива для Міністерства оборони , в результаті якої держава втратила понад 149 млн грн.

Пізніше в МВС заявили, що компанія Трейд Коммодити використовувала обманні схеми для виграшу в тендері із закупівлі нафтопродуктів для Нацполіціі на 380 мільйонів гривень. Цю ж фірму раніше пов'язали з розкраданням коштів при закупівлі палива для Міноборони.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X