Переговори за нашою спиною. Росія і Німеччина обговорюють транзит газу по території України після 2024 року — віцепрем'єр РФ
Дія нинішнього довгострокового контракту з Україною щодо транзиту газу триватиме ще три з половиною роки, про новий говорити поки зарано.
Про це заявив віцепрем'єр РФ Олександр Новак у відповідь на запитання про терміни укладення нової угоди з Києвом, повідомляє Інтерфакс-Україна.
«У нас був укладений контракт до кінця 2024 року. Зараз рано про це говорити, тому що ще більш 3,5 років до виконання цього контракту», — сказав він журналістам 15 жовтня у кулуарах форуму Російський енергетичний тиждень.
Новак на полях РЕТ-2021 вже зустрівся зі спеціальним представником уряду ФРН щодо транзиту газу через Україну Георгом Вальдерзеє.
«Я не думаю, що нам треба виводити наші переговори в публічну площину. У нас тривають консультації. Ми зустрічаємося зі спецпредставником Вальдерзеє. Якраз консультуємося щодо цієї ситуації», — зазначив Новак за підсумками зустрічі.
Як повідомлялося, у серпні канцлер ФРН Ангела Меркель підписала з президентом США Джо Байденом спільну заяву щодо Північного потоку-2. Зокрема, Берлін зобов’язується вживати заходів у разі, якщо РФ буде використовувати поставки енергоносіїв для тиску на інші країни.
У документі також йдеться про важливість продовження транзиту газу через Україну після 2024 року (кінцевий термін дії нинішнього п’ятирічного контракту між Газпромом і Нафтогазом України) на термін до 10 років.
«Зазначена заява носить декларативний характер і за своєю правовою природою не є юридично зобов’язуючим документом», — прокоментували заяву Байдена і Меркель у Газпромі.
- Ультиматум Газпрому. Хочете транзит газу через Україну, змусьте Європу збільшити закупівлі — Кремль відповів Білому дому
- «Майстерна спецоперація». Як Газпром зіграв на ринкових коливаннях ціни на газ в Європі і світі
- «Втрачати по $2 млрд ніхто не хоче». Україні важливо зберегти транзит російського газу — Зеленський
Як повідомлялося, Георг Вальдерзеє був призначений уповноваженим з питань транзиту газу по території України після початку роботи газопроводу Північний потік-2 на виконання угоди між США і ФРН.