Транзит російського газу через Україну зупинив Путіна від вторгнення - МЗС

28 березня 2018, 20:25

Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що в Європі проти того, щоб роль України як транзитера була зведена до нуля.

Про це вона розповіла в ефірі Радіо НВ.

"В Європі ніхто не хоче, щоб роль України як транзитера була зведена до нуля. В Європі усі розуміють ризики, які пов'язані з перервою транзиту через територію України або взагалі відсутністю транзиту через Україну. І тут є ризики перш за все з безпекою. Існує думка яка популярна серед наших партнерів і сусідів, що якщо б не було транзиту через Україну, то (президента Росії Володимира- ред.) Путіна нічого б не зупиняло від прямого вторгнення", - сказала Зеркаль.

Відео дня

Також вона додала, що спочатку питання мають бути вирішенні щодо транзиту, а тоді уже має бути побудований Північний потік.

Зеркаль також зазначила, що канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що Північний потік з політичної точки зору може бути важелем впливу на Росію, якщо Німеччина буде основним отримувачем російського газу. Таким чином, Німеччина отримає інструмент прямого впливу на РФ.

Нагадаємо, що дані квартального звіту Єврокомісії з європейських газових ринків свідчать, що газотранспортна система України за підсумками 2017 року забезпечила 44% поставок російського газу в країни ЄС, що на 1% більше, ніж роком раніше.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X