Транзит російського газу в Європу буде дешевше через Україну, ніж через Північний потік-2 - Нафтогаз

17 червня 2016, 09:48
Постачати російський газ європейським клієнтам через територію України у 2020 році буде набагато вигідніше з точки зору ефективності витрат, ніж по трубопроводу Північний потік-2

Про це повідомляє Нафтогаз України.

У компанії уточнюють, що якщо українська газотранспортна система буде поставляти 110 млрд куб. м газу в рік, то вартість транспортування такого обсягу газу буде в 4 рази нижче, ніж через Північний потік-2, а у разі 70 млрд куб. м – в 3 рази дешевше.

Відео дня

"Зважаючи на перебіг арбітражних процесів у Стокгольмі, ми стурбовані намірами Газпрому витрачати свої обмежені ресурси на економічно невиправдані проекти. Нафтогаз зацікавлений у встановленні справедливих, прозорих та ринкових умов роботи на європейському ринку газу для усіх його учасників", – вважає головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

У компанії відзначають, що зміна маршруту може призвести до зривів поставок палива в країни Центральної, Східної та Південної Європи, а також Туреччину, чия газотранспортна інфраструктура прив'язана до нинішнього маршруту і має слабкий зв'язок з німецької газової мережею, в яку веде Північний потік-2, або не має її зовсім.

Напередодні глава Газпрому Олексій Міллер повідомив, що вартість доставки газу до Німеччини по Північному потоку-2 в 1,6 разів менше, ніж через Україну. До 2020 року російська сторона має намір ліквідувати близько 4,3 тис. км газопроводів в центральному коридорі газотранспортної системи, після чого транзитні потужності через Україну будуть на рівні від 10 млрд куб. м до 15 млрд куб. м.

В минулому році поставки через Україну в Європу і Молдову збільшилися на 7,9% порівняно з 2014 роком – до 67,1 млрд куб. м.

Нагадаємо, що за січень-березень цього року Україна збільшила транспортування природного газу для споживачів Європи на 51,4% (6,6 млрд куб. м) – до 19,4 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X