Наслідки «брудного скандалу». Білорусь і Росія з 1 вересня підвищать тариф на транзит нафти
Тариф на транспортування російської нафти з 1 вересня зросте на 3,7%
Мінськ і Москва погодили підвищення тарифу на транспортування російської нафти через білоруську територію на 3,7% з 1 вересня. Про це повідомляє Інтерфакс.
«У зв’язку зі зниженням обсягів транзиту російської нафти нафтопроводом Дружба в другому кварталі білоруський оператор трубопроводу ВАТ Гомельтранснєфть Дружба звернувся до тарифних регуляторів за позаплановим переглядом тарифів на прокачування нафти», — повідомили в концерні Бєлнєфтехім.
За інформацією Бєлнєфтехіму, «під час переговорів сторони досягли принципових домовленостей про необхідність забезпечення Гомельтранснєфть Дружба обсягів виручки в розмірах, які прогнозувалися на 2019 рік».
«Сьогодні ані російська, ані білоруська сторона не можуть однозначно визначити обсяги транспортування нафти в четвертому кварталі 2019 року, тому ми домовилися на першому етапі підвищити тарифи на 3,7% і повернутися до цього питання за підсумками роботи за рік», — відзначили там.
У Бєлнєфтєхімі також заявили, що «за підсумками роботи в 2019 році буде проведено аналіз ситуації з прокачуванням нафти через білоруську частину трубопроводу і визначено розмір подальшої зміни тарифів».
Гомельтранснєфть Дружба 1 липня направила до Транснафти лист, в якому повідомила російську сторону про те, що з 1 серпня збирається підвищити тарифи на транспортування нафти на 21,7% для відшкодування своїх збитків після форс-мажору на трубопроводі Дружба. Білоруська компанія заявила, що через поставки забрудненої російської нафти по Дружбі вона недоотримала понад $23,7 млн. Ці цифри включають втрати через реверс некондиційної нафти. За оцінкою білоруської сторони, в результаті нафтового форс-мажору транзит нафти через Білорусь в 2019 році може знизитися до рівня 40 млн т із запланованих 59,75 млн т.
Як повідомлялося, концерн Бєлнєфтехім 19 квітня заявив про поставку в Білорусь нафтопроводом Дружба забрудненої хлорорганікою нафти, 24 квітня забруднену нафту припинили приймати Україна, Польща і Німеччина. Поставки кондиційної нафти в Білорусь поновилися 4 травня. Транзит нафти в Україну відновився 24 травня, поставки кондиційної нафти в Польщу через Білорусь розпочато 9 червня.