У Нафтогазі прокоментували зниження обсягів транзиту газу через ГТС України на початку січня

9 січня 2020, 12:06

У Нафтогазі нагадали, що відповідно до умов транзитного контракту, Газпром зобов’язаний оплачувати резервування потужностей ГТС України.

Зниження обсягів транзиту російського газу через ГТС України в січні 2020 року пов'язане з очікуваннями відсутності контракту, вважає виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко. Про це він розповів під час прес-конференції в агентстві Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"З початку цього місяця обсяги транзиту значно впали, тому що і Газпром, і Нафтогаз, і європейські споживачі очікували, що з 1 січня не буде транзиту, тому не були готові повністю завантажувати систему", - відзначив Вітренко.

Також Вітренко нагадав, що згідно з досягнутими 30 грудня 2019 року домовленостями, Газпром зобов'язаний оплачувати резервування потужностей ГТС України незалежно від їх використання.

Нагадаємо, що в січні 2020 року Газпром знизив транзит через Україну майже в три рази. Також російська компанія знизила обсяги транзиту в Європу і по інших газопроводах. Деякі експерти пояснюють це низьким попитом з боку споживачів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X