Боротьба із гібридною загрозою. Україна та Польща обговорюють будівництво газопроводу — польський прем'єр

1 лютого, 15:32
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький (Фото:Денис Шмигаль \ Telegram)

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький (Фото:Денис Шмигаль \ Telegram)

Глави урядів України та Польщі - Денис Шмигаль та Матеуш Моравецький — обговорили будівництво газопроводу, який дозволить прокачувати між країнами великі обсяги газу.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та прем'єр Польщі Матеуш Моравецький обговорили будівництво газопроводу, який зможе прокачувати великі обсяги газу.

Про це Моравецький заявив на брифінгу з українським прем'єром Денисом Шмигалем.

Відео дня

У ході брифінгу Моравецький говорив про гібридну загрозу з боку Росії в галузі енергетики або постачання газу та вугілля.

Моравецький зазначив, що Польща вже здійснює транспортування газу та підписала угоду з Україною про передачу газу із заходу на схід.

« Але ми говорили з прем’єр-міністром ( Денисом Шмигалем — ред.) про якнайшвидше розширення потужностей, будівництво газопроводу, який найближчим часом зможе прокачувати великі обсяги газу», — заявив польський прем'єр ( цитата з dziennik.pl).

Також Моравецкій заявив, що російський трубопровід Північний потік-2 є потужною загрозою миру у всій Європі. Він закликав Німеччину не запускати цей трубопровід, бо це « Збільшує можливості шантажу та війни з боку Росії».

Раніше гендиректор компанії Оператор ГТС України Сергій Макогон заявляв, що в Україні та Польщі існує кілька варіантів використання газотранспортних систем обох країн , які можуть завадити Газпрому диктувати умови на газовому ринку Європи.

Один із можливих варіантів співпраці ГТС Польщі та України полягає в тому, що Польща купуватиме скраплений газ через власний LNG-термінал на березі Балтійського моря. ( у м. Свиноуйсце, — ред.), а надалі через інтерконектор постачати його до українських ПСГ, звідки він може надалі вільно розподілятися по Європі.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X