«Буде залежати від попиту в Німеччині». Пєсков розповів про перспективи транзиту газу через Україну після 2024 року

23 липня 2021, 13:41

Переговори про транзит газу через Україну після 2024 року буде залежати, зокрема від обсягів європейського попиту.

Про це заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Переговори про транзит, про продовження транзиту на перспективу після 2024 року багато в чому пов’язані з процесами декарбонізації в Європі і з процесами європейського попиту. Споживачі в Німеччині є найбільшими споживачами газу в Європі і тому саме від їх попиту багато в чому буде залежати обсяг», — сказав Пєсков.

Відео дня

23 липня під час спілкування Пєскова з журналістами представники ЗМІ попросили його прокоментувати заяву Газпрому про те, що у разі прояву інтересу Європи до збільшення обсягів закупівель російського газу обсяги його прокачування через Україну можуть бути також збільшені. Пєскова запитали, чи говорив про це президент РФ Володимир Путін з канцлером ФРН Ангелою Меркель, і якою була реакція німецької сторони.

Пєсков у відповідь нагадав, що тема Північного потоку-2 і транзиту через Україну під час розмови з Меркель дійсно обговорювалася. Він також згадав заяву Газпрому, в якій той підтвердив свою готовність транзитувати газ через Україну після 2024 року за умови економічної доцільності та технічної готовності української ГТС.

«Переговори про це можуть бути тільки суто комерційними, це переговори, які стосуються економічної субстанції, економічної доцільності. Але ви напевно звернули увагу на те, що Міллер (глава правління Газпрому, — ред.) також привітав участь представників Німеччини в цих переговорах», — сказав Пєсков, зазначивши важливість німецьких споживачів у системі експорту російського газу.

Показати ще новини
Радіо NV
X