Транзит газу. Газпром не замовляє додаткових потужностей через Україну

10 листопада 2021, 19:01

Російський Газпром на четвер не замовляє додаткових потужностей через територію України та Польщі.

Російський монополіст Газпром не замовляє додаткові потужності через Україну та Польщу на четвер, 11 листопада.

Про це із посиланням на результати аукціонів на платформах бронювання GSA Platform та Regional Booking Platform передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Підсумки аукціонів бронювання через Україну на четвер повторюють конфігурацію броні на середу: без додаткових потужностей на вхід до ГТС України та додаткових потужностей на вихід на ужгородському напрямку — до Словаччини.

На польській ділянці газопроводу Ямал-Європа у Газпрому діє місячне бронювання обсягом 31,4 млн куб. м на добу. На четвер російська компанія не проводила додаткового бронювання. У той же час на кінець газової доби середи ( з 16:00 до 07:00 КСК 11 листопада) було викуплено додаткові потужності обсягом 255 тис. куб. м за годину.

Нагадаємо, що 9 листопада Газпром оголосив про початок виконання плану закачування газу до п'яти європейських підземних сховищ на листопад і збільшив постачання газу газопроводом Ямал-Європа. ( іде до Німеччини через Білорусь та Польщу) та через українську ГТС.

Внаслідок цього ціни в Європі почали знижуватися. У середу ціна найближчого (грудневого) ф'ючерсу на TTF на біржі ICE Futures знижувалась до 65,16 євро за МВт/год, або $778 за тисячу кубометрів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X