Путін заявив, що Росія готова далі використовувати ГТС України

4 червня 2021, 16:52

У найближчі 10 років Росія планує наростити поставки газу в Європу на 50 млрд куб. м. Про це на Петербурзькому міжнародному економічному форумі оголосив президент РФ Володимир Путін, передає Інтерфакс.

Говорячи про перспективи транзиту газу через Україну він заявив, що є можливість завантажувати ГТС України і далі, але «потрібна воля Києва до нормальних економічних відносин».

Відео дня

Також він заявив, що Україна нібито «монопольно завищує ціни на транзит газу», знижуючи привабливість свого транзиту.

Також Путін припустив, що в 2021 році експорт російського газу в Європу може знову перевищити 200 млрд куб. м.

Раніше в ході ПМЕФ президент РФ Володимир Путін оголосив, що 4 червня була завершена укладання труб по першій нитці газопроводу Північний потік-2.

Північний потік-2 - газопровід з Росії до Німеччини через Балтійське море довжиною тисячі двісті тридцять чотири км. За даними Nord Stream 2 AG, будівництво завершено на 95%. Після того, як США в грудні 2019 року ввели санкції проти іноземних операторів судів-трубоукладачів Північного потоку-2 , роботи з будівництва газопроводу не велися близько року.

Однак 19 травня в Держдепі США заявили, що не вводитимуть санкції проти компанії Nord Stream 2 AG , відповідальної за будівництво газопроводу Північний потік-2, і її керівника Маттіаса Варніга. Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що відмова від цих санкцій «відповідає національним інтересам» країни. При цьому він підкреслив, що США «Продовжать протидіяти завершення цього проєкту».

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X