Газпром відмовився бронювати додатковий транзит через Україну на березень

14 лютого, 15:23
Олексій Міллер, голова правління Газпрому (Фото:ПАТ Газпром)

Олексій Міллер, голова правління Газпрому (Фото:ПАТ Газпром)

Газпром не став бронювати додаткові транзитні потужності через Україну та не бронював транзит через Польщу на березень.

Російський Газпром у ході сесії бронювання газотранспортних потужностей на березень не став бронювати додаткові потужності через Україну, передає Інтерфакс з посиланням на дані аукціонів.

Відео дня

Оператор газотранспортної системи України розподілив пропоновані потужності двома маршрутами: на газовимірювальній станції (ГІС) Суджа було запропоновано 9,8 млн куб м на добу, ще 5,2 млн куб. м на добу - на ГІС Збережівка. Всі вони залишилися незатребуваними.

Водночас у російського монополіста діє довгострокове бронювання українських потужностей обсягом 40 млрд куб м – це 109 млн куб. м на добу.

У січні концерн використав ці потужності лише наполовину ( 54 млн куб. м на добу), за перші два тижні лютого качає в середньому 77 млн куб. м.

Також Газпром у ході аукціону не став вибирати потужності польської ділянки газопроводу Ямал-Європа. У ході аукціону було запропоновано потужності в 89 млн куб. метрів за добу.

Як повідомлялося, доходи Газпрому від експорту трубопровідного газу в 2021 році зросли більш ніж удвічі у річному вираженні, до $55,5 млрд.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X