ТotalEnergies зафіксувала нове списання в Росії на $3,1 млрд

27 жовтня, 13:13
Списання активів ТotalEnergies у Росії одна із найбільших серед західних компаній (Фото:Stephane Mahe / REUTERS)

Списання активів ТotalEnergies у Росії одна із найбільших серед західних компаній (Фото:Stephane Mahe / REUTERS)

Французька TotalEnergies зафіксувала ще одне списання до РФ — на $3,1 млрд. У компанії все ще залишається бізнес у країні-агресорі.

Французький нафтовий гігант ТotalEnergies зафіксував нове списання в Росії на $3,1 млрд. Про це пише Financial Times.

У той же час бізнес з виробництва зрідженого природного газу, що швидко розвивається, допоміг французькій компанії заявити про більш високий, ніж очікувалося, чистий прибуток за третій квартал, зазначає видання.

Відео дня

Бізнес компанії з виробництва ЗПГ збільшив прибуток завдяки зростанню цін на цей вид палива. Зазначається, що Total, як і раніше, експортує ЗПГ з російського заводу Ямал, в якому їй належить 20% акцій.

При цьому група все ж таки згортає деякі види бізнесу в країні, наприклад контракти на закупівлю нафти.

Сума збитків від знецінення в Росії цього року досягла в сукупності $6,6 млрд., оскільки група готується до впливу подальших потенційних санкцій. Французька компанія, як і раніше, володіє 19,4% акцій Новатека — російського виробника газу.

Квартальний скоригований чистий прибуток французької групи подвоївся у річному вирахуванні до $9,9 млрд на тлі різкого зростання цін на сировинні товари, оскільки Європа відмовляється від постачання з Росії після вторгнення в Україну.

Загальне списання активів ТotalEnergies у Росії є одним із найбільших, зафіксованих західними компаніями, пише Reuters. Проте воно все ще не дотягує до знецінення BP у розмірі понад $25 млрд у зв’язку з виходом з країни.

Раніше повідомлялося, що на французьку TotalEnergies подали скаргу до прокуратури через звинувачення в причетності до постачання авіаційного палива для російської армії.

Наприкінці серпня видання Le Monde повідомляло, що нафтовий гігант TotalEnergies може бути причетний до постачання палива для російських винищувачів.

Французький нафтовий гігант у партнерстві з російським Новатеком керує родовищем, з якого видобувають газовий конденсат. Після перетворення на гас цей конденсат використовується для заправки російських бойових літаків, які беруть участь у війні в Україні.

Як пише видання, авіапаливо перевозили на дві бази Військово-повітряних сил Росії - Морозівську та Мальчеве. На цих військових базах розміщується ескадрилья багатоцільових бойових літаків типу Су.

Згідно з заявами Amnesty International та інших правозахисних груп, авіаудари по цивільному населенню, включаючи Маріуполь, ймовірно, були завдані військовими літаками з військових баз у цих регіонах.

В уряді Франції закликали розслідувати можливу причетність TotalEnergies до постачання палива для російських військових літаків.

У самій компанії спростували звинувачення журналістів і наголосили, що виробляють гас на дочірньому підприємстві до виключно для експорту.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X