Заробляють на крові. Французький нафтовий гігант бере участь у постачанні пального для російських винищувачів — Le Monde

Французька TotalEnergies володіє 49% у російському Тернефтегазі (Фото:TotalEnergies)
За даними французького видання Le Monde нафтовий гігант TotalEnergies причетний до постачання палива для російських винищувачів.
Французька нафтова компанія TotalEnergies володіє часткою 49% у російському Тернєфтєгазі ( 51% - у російського Новатека), який постачає газовий конденсат для виробництва авіапального. Ймовірно, це паливо використовують російські винищувачі України.
Про це пише французьке видання Le Monde.
Як зазначає видання, свою присутність у РФ нафтовий гігант TotalEnergies виправдовує експортом газу до Європи. Проте це єдина діяльність компанії у РФ.
Як йдеться в матеріалі Le Monde, «компанія отримує прибуток від продажу газового конденсату, який після перетворення на гас заправляє російські літаки, що бомбять Україну».
Французький нафтовий гігант у партнерстві з російським Новатеком керує родовищем, з якого видобувають газовий конденсат. Після перетворення на гас цей конденсат використовується для заправки російських бойових літаків, які беруть участь у війні в Україні.
Як пише видання, авіапаливо перевозили на дві бази Військово-повітряних сил Росії - Морозівську та Мальчеве. На цих військових базах розміщується ескадрилья багатоцільових бойових літаків типу Су.
Згідно з заявами Amnesty International та інших правозахисних груп, авіаудари по цивільному населенню, включаючи Маріуполь, ймовірно, були завдані військовими літаками з військових баз у цих регіонах.
За період з лютого по липень із газового родовища в Сибіру на бази в Морозівську та Воронежі було відправлено 40 000 тонн авіагасу. Про це йдеться у даних порталу Refinitiv.
У свою чергу TotalEnergies заявляла, що не є оператором об'єктів Тернефтегазу, які експлуатуються персоналом Новатека. У компанії додали, що не беруть участь у прийнятті рішень щодо утилізації конденсатів Новатеком і " не контролюють їх реалізацію".
Французька компанія досі володіє міноритарними частками у низці недержавних російських компаній: Новатек ( 19,4%), Ямал ЗПГ ( 20%), Арктик СПГ 2 ( 10%), ТерНефтеГаз ( 49%).
У березні цього року президент Франції Еммануель Макрон заявив, що компанії самі мають вирішувати, чи залишатися їм на російському ринку, чи ні.
Рішення залишитися в РФ ухвалили зокрема такі французькі бренди як Leroy Merlen та Ашан. Вони належать одній родині.