Toshiba збанкрутувала постачальника ядерного палива в Україну

29 березня 2017, 11:12
Рада директорів Toshiba Corp. у середу, 29 березня, схвалила банкрутство Westinghouse Electric Co., проблемної американської атомної "доньки" японської компанії

Тепер Westinghouse планує звернутися до суду відповідно до статті 11 Кодексу про банкрутство США, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на видання Nikkei.

Toshiba вступила в боротьбу за Westinghouse, яка працює в сфері ядерної енергетики, в 2006 році з іншою японською компанією Mitsubishi Heavy Industries і здобула перемогу. Однак у процесі торгівлі ціна угоди зросла з $2 млрд до $5,4 млрд, що шокувало інших потенційних покупців.

Відео дня

Японська компанія, яка переживає найгіршу фінансову кризу у своїй історії через проблеми з Westinghouse, яка страждає від масштабних перевитрат на двох американських АЕС, заявляла про бажання продати контрольну частку в американському підрозділі, а також знизити свою частку з нинішніх 60% у консорціумі NuGen, який планує будівництво нової АЕС у Великобританії.

В середині лютого цього року Toshiba оголосила про втрату 712,5 млрд ієн ($6,2 млрд) через перевитрати коштів у межах поточних атомних проектів в США.

Японська компанія двічі переносила публікацію звітності за третій фінансовий квартал, що завершився в грудні 2016 року, через невизначеність навколо Westinghouse. Тепер Toshiba розраховує оприлюднити квартальну звітність 11 квітня.

Держкомпанія Korea Electric Power Corp. (Kepco) розглядалася галузевими експертами як єдиний кандидат на покупку проблемної американської "доньки" Toshiba, який влаштував би владу США. Проте минулого тижня Kepco виключила можливість угоди, хоча і підтвердила зацікавленість у приєднанні до консорціуму NuGen.

Акції Toshiba на торгах у Токіо в середу підскочили в ціні на 6,9%.

Нагадаємо, що в 2016 році в Україну було поставлено 5 партій палива Westinghouse.

У поточному році Україна має намір збільшити постачання ядерного палива виробництва компанії Westinghouse (США) до 6 партій.

Раніше повідомлялося, що на южно-українській АЕС встановили нове обладнання для ядерного палива Westinghouse.


Toshiba, історія якої простежується з 1875 року, працює в різних сферах, включаючи електротехніку, електроніку та енергетику. У корпорації працюють понад 167 тис. чоловік по всьому світу.

Показати ще новини
Радіо NV
X