Повторили за GE. Toshiba розділиться на три компанії

12 листопада 2021, 11:01

Японська Toshiba розділить бізнес на три різні компанії на тлі скандалу з корпоративним управлінням. Раніше цього тижня про поділ на три компанії оголосила американська General Electric.

Японська компанія Toshiba оголосила про плани щодо поділу на три різні компанії до другої половини 2023 фінансового року, передає Reuters.

Toshiba виділить в окремих бізнес напрямки енергетики та інфраструктури, а також бізнес пристроїв та сховищ. Після поділу бізнесу Toshiba продовжуватиме володіти 40,6% акцій виробника мікросхем пам'яті Kioxia, а також іншими активами.

Відео дня

За словами співрозмовників Reuters, план поділу компанії, який виник на тлі скандалу з корпоративним управлінням, частково спрямований на те, щоби спонукати піти частина акціонерів.

У самій Toshiba водночас заявляють, що поділ компанії — найкращий шлях збільшення акціонерної вартості.

" Це рішення дозволяє кожному бізнесу значно підвищити свою спрямованість і сприяти більш гнучкому прийняттю рішень і більш економічній структурі витрат", - вважають у компанії.

Також у компанії заявили про намір «монетизувати» свої акції в Kioxia, повернувши чисту виручку акціонерам в найкоротші терміни. Про те, чи зацікавлена компанія в IPO чи розглядатиме інші варіанти в Toshiba, не уточнили.

Як пише агентство, деякі інвестори Toshiba не впевнені, що поділ принесе користь компанії. Вони вважають, що сенс у розподілі компанії є тоді, коли оцінці висококонкурентного бізнесу перешкоджають інші підприємства. Однак якщо такого бізнесу немає, замість однієї великої компанії буде організовано три маленькі.

Нагадаємо, що у квітні цього року президент Toshiba подав у відставку на тлі пропозиції про покупку компанії.

В останні кілька років японська корпорація Toshiba переживає серйозну кризу, пов'язану з підробкою фінансової звітності у 2015 році та банкрутством американського підрозділу компанії у 2017-му.

Раніше цього тижня про поділ на три компанії оголосила американська General Electric . Після цього розділу самостійні громадські компанії об'єднають у собі активи у сфері авіації, охорони здоров'я та енергетики.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X