Торгові тарифи ЄС несправедливі. Трамп заявив про бажання усунути європейські імпортні мита

12 березня 2018, 15:34

Президент США Дональд Трамп заявив про бажання усунути європейські імпортні мита проти США, назвавши їх "величезними та несправедливими".

Для цієї мети до Європи відправився міністр торгівлі США Вілбур Росс, який проведе переговори з представниками ЄС.

"Міністр торгівлі Вілбур Росс поговорить з представниками Європейського союзу про усунення величезних тарифів і бар'єрів, які вони використовують проти США. Це несправедливо по відношенню до наших фермерів і виробників", - написав Трамп в Twitter.

Відео дня

Раніше США ввели мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%) для продукції всіх країн, за винятком Канади і Мексики. Для цих країн передбачено виключення терміном на 30 днів з опцією пролонгації. Очікується, що від мит найбільше постраждають виробники ЄС.

На думку Трампа, мито допоможе відродженню сталеливарної промисловості США і збільшенню робочих місць у галузі.

Країни ЄС і МВФ вже розкритикували нове мито США, заявивши, що воно спровокує торгові війни.

Зазначимо, що проти нового мита виступив головний радник Трампа з економіки Гері Кон, який 7 березня оголосив про свою відставку.

Як пише Financial Times, адміністрація Трампа планує не обмежуватися митом на сталь, яке мало зачіпає основного економічного конкурента США - Китай і найближчим часом запровадить обмеження на інвестиції в Піднебесну. Зокрема, обмеження буде запроваджено через порушення Китаєм інтелектуальної власності.

Міністр закордонних справ Китаю Ван І вже заявив, що Пекін дасть "виправдану та необхідну відповідь" на американські обмежувальні заходи.

Дивіться також

Показати ще новини
Радіо НВ
X