Торгова війна. Постачальники Apple можуть перенести виробництво з Китаю через мита США

12 грудня 2018, 17:34

Постачальники Apple Inc. розглядають можливість перенесення виробництва iPhone з Китаю в інші країни, якщо американські мита на імпорт у США зростуть до 25%.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на свої джерела.

Однак, якщо мита зростуть до 10%, виробництво переносити не будуть.

Ще недавно торгова війна США й Китаю не зачіпала смартфони. Однак у листопаді президент США Дональд Трамп заявив Wall Street Journal, що мита можуть ввести на смартфони та ноутбуки, імпортовані з Китаю.

Відео дня

Зазначається, що Apple Inc. не була доступною для коментарів з цього приводу, оскільки в США був неробочий час. Найбільші постачальники Apple - Hon Hai та Pegatron Corp. - відмовилися коментувати інформацію про можливість перенесення виробництва.

Ще одне джерело розповіло, що один з партнерів Apple вже запропонував альтернативні місця для виробництва іншої продукції (не iPhone), але яблучний гігант її не прийняв, зазначивши, що поки що такої необхідності немає.

За оцінками аналітика RBC Аміта Дар'янані, 10-відсоткове мито призведе до падіння прибутку з однієї акції Apple на 1 долар, що можна порівняти із середньою оцінкою цього показника на 2019 рік у розмірі $13,32. Але мито у 25% призведе до падіння прибутку з однієї акції на $2,5.

Нагадаємо, у листопаді повідомлялося, що компанія Apple скорочує виробництво трьох моделей iPhone останньої лінійки через низький попит.

3 грудня у Білому домі заявили, що Трамп погодився на деякий час залишити 10-відсоткові мита на частину імпорту з Китаю. Протягом 90 днів сторони мають намір вирішити розбіжності в низці сфер. Якщо переговори будуть невдалими, Вашингтон підвищить мита на $200 млрд китайського імпорту, що еквівалентно майже половині всього обсягу поставок Китаю в США, з 10% до 25%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X