Доступ обмежено. Які втрати несуть українські експортери через торгові війни і як відвойовують свою частку ринку

28 березня 2021, 10:10
NV Преміум
Автор: Артем Ільїн

США і Євросоюз лімітують імпорт, аби підтримати своїх виробників, від чого страждають українські експортери, втрачаючи контракти і навіть цілі ринки, пише журнал НВ.

У сім світом одна за одною прокочуються хвилі торгових воєн, спричинених бажанням захистити внутрішні ринки окремих країн і регіонів від імпортної продукції. Ковідний 2020-й не став винятком.

Відео дня

Європа, США та інші країни світу з моторошною періодичністю вводили тарифні і нетарифні заходи — мита, квоти — для обмеження ввезення продукції, яка може завдати шкоди національним виробникам і відкусити у них частку ринку.

Американський президент Джо Байден одним із перших своїх указів на посаді запустив програму Купуй американське, зобов’язавши федеральних закупівельників віддавати перевагу на тендерах національним товарам. Активно регулює обсяги імпорту та зовнішніх інвестицій і Євросоюз.

Водночас економічні чинники посилюються політичними. Все більше товарних ринків і навіть конкретних компаній потрапляють під економічні санкції, які США, Євросоюз та інші країни вводять у відповідь на недружні дії тих чи інших держав.

Це створює проблеми для українських експортерів. Ціни на головну продукцію національного експорту — зерно, залізну руду і металургію — залишаються сприятливими. Але торгові обмеження в сукупності з ковідною кризою призвели до падіння українського експорту в 2020-му на 2%, хоча позаторік він виріс на 6,3%.

Показати ще новини
Радіо NV
X