Після перемоги сім'ї Микитася на тендері Енергоатому топ-менеджер заволодів нерухомістю в його ЖК — Схеми

17 вересня 2020, 22:31

Сім'я одного з топ-менеджерів Енергоатому Ігоря Орлова стала власником трьох квартир в київських ЖК, зведених компанією з орбіти екснардепа Максима Микитася, повідомляють Схеми: корупція в деталях.

За даними журналістів, сім'я Орлова заволоділа квартирами після того, як фірма дружини Микитася отримала від Енергоатому мільярдний державний контракт на будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні відчуження.

Відео дня

Таким чином, за даними офіційного розслідування, чиновник міг отримати «неправомірну вигоду», діючи в інтересах екснародного депутата.

Сам Орлов підтвердив наявність квартир, однак він заперечує порушення закону.

Журналісти заявили, що в їх розпорядженні виявилася закрита постанова Вищого антикорупційного суду, в якій йдеться про те, що чиновник Енергоатому Орлов, за даними детективів НАБУ, в 2018 році отримав від Микитася 5 мільйонів гривень і три квартири в Києві.

Зокрема, від підконтрольної колишньому депутату фінансової компанії Житло-Капітал Орлов, його дружина Наталя й мати Олександра з 2017-го по 2019-й роки отримали майнові права на об'єкти незавершеного будівництва в той час, на квартири в ЖК Сонячна Рів'єра і ЖК Верховина. Намагаючись приховати походження 3 мільйонів гривень і обгрунтувати законність придбання нерухомості, за даними слідства, Орлов оформив їх як дохід - подарунок від батька.

Схеми повідомили, що це сталося після того, як в 2017 році на тендері з відбору генпідрядника будівництва Централізованого сховища для відпрацьованого ядерного палива перемогла компанія СК Укрбудмонтаж. Тоді її єдиною власницею була Наталія Микитась - дружина екснардепа, колишнього президента будівельної компанії - корпорації Укрбуд Максима Микитася.

Журналісти заявили, що безпосереднім замовником будівництва сховища є відокремлений підрозділ у складі Енергоатому - Атомпроектінжиніринг, в якому Орлов обіймає посаду директора з питань нових ядерних установок.

Таким чином, за версією офіційного слідства, Орлов був особисто зацікавлений в тому, щоб будівництво Централізованого сховища в Чорнобильській зоні відчуження проводила саме фірма сім'ї Микитася.

У НАБУ у відповідь на запит журналістів підтвердили, що розслідують можливі зловживання при будівництві сховища, але від докладних коментарів у справі - відмовилися.

Журналісти заявили, що часткове підтвердження викладеним у постанові суду подробиць матеріалів справи вони знайшли і в інших джерелах. Наприклад, документ про право власності дружини чиновника на квартиру в ЖК Верховина, побудованому компанією Микитася і декларацію Орлова, де вказано подарунок від батька - понад 3 мільйони гривень.

Схеми дізналися, що раніше Орлов працював помічником на громадських засадах Микитася.

Сам Орлов підтвердив, що його сім'я володіє квартирами в згаданих житлових комплексах, але заперечував, що отримав нерухомість як «неправомірну вигоду».

За його словами, у нього «були заощадження», «зарплата була».

«Все відображено в декларації... Я не маю зараз виправдовуватись перед ким-небудь. Все, що стосується мене – відобразив в декларації. Там все прослідковується – де, коли, які гроші в мене були, чи дозволяли мені це придбати», - сказав Орлов.

Відповідаючи на питання, чи зустрічався він з Микитасем до і після того, як генпідрядником будівництва сховища стала компанія його дружини Укрбудмонтаж, Орлов сказав:

«Я не часто зустрічався. Це ніяк не позначається на тому, що Микитась і дружина там були власниками. Я його знав, так. Я не приховую цього. Але говорити про те, що я якось там працював, чи не працював, чи якимось чином мене прив’язувати до Микитася – некоректно. Я маю право спілкуватися з будь-якою людиною, не лише Микитасем. Мені ніхто не забороняв», - сказав він.

Нагадаємо, що колишній нардеп, відомий столичний забудовник, екскерівник корпорації Укрбуд Максим Микитась знаходиться в СІЗО. Йому інкримінують махінації з житлом Національної гвардії на понад 80 мільйонів гривень. Він звинувачення заперечує.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X