Топ-10 найбільш продаваних в Україні електромобілів

8 жовтня 2019, 10:55

Перше місце в десятці найбільш продаваних в Україні електромобілів займає Nissan Leaf. На другому і третьому місцях — Tesla Model 3, BMW i3, пише журнал НВ з посиланням на дані Укравтопрому.

Як наголошується в статті, за підсумками минулого року українці купили 5,3 тис. електрокарів - удвічі більше, ніж в 2017-му. У січні - серпні 2019-го національний автопарк поповнився ще 4,8 тис. таких авто. Відносний приріст в сегменті легкових електромобілів склав 47%. Продажі комерційних авто за півріччя подвоїлися.

Відео дня

В цілому в Україні зареєстровано вже майже 30 тис. електрокарів. Майже половина продаваних в країні електромобілів доводиться на Nissan Leaf. Tesla Model 3, BMW i3 і FIAT 500е мають значно менші частки - 8%, 5% і 4,3% відповідно.

Лідерство Nissan Leaf пояснюється дешевизною: на ринку модель можна придбати за 360 тис. грн. Офіційно в Україні ці авто не продаються. Переважна більшість електрокарів цього японського бренду - машини з американського чи європейського ринків, які вже були у використанні.

В цілому серед легкових електромобілів лише один з десяти був новим на момент продажу, а серед комерційних - 5%. За даними маркетингової компанії IRS Group, середній вік куплених українцями електрокарів становить чотири роки.

«А все тому, що нові електромобілі програють цінову війну не тільки Leaf, які попоїздили, а й прямим конкурентам, що мають під капотом звичний двигун внутрішнього згоряння (ДВЗ). Так, новий електричний хетчбек гольф-класу Hyundai Ioniq коштує від 770 тис. грн, а з пробігом — від 550 тис. грн. Водночас співставний із ним за розмірами Hyundai Accent із салону продають мінімум за 354,5 тис. грн. Така ж історія і з е-фургончиком Renault Kangoo ZE: у салоні він коштує від 704,7 тис. грн, а однотипний із ним Renault Dokker із ДВЗ — від 258,9 тис. грн. Схожа різниця цін і на вторинному ринку. От тому Україна досі є країною, орієнтованою на традиційне паливо: серед усіх куплених торік нових машин е-автомобілі становили частку 0,8%, а серед уживаних — 3,4%», - говориться в статті.

Повний текст статті читайте в новому номері журналу НВ або на сайті НВ.

Нагадаємо, з 1 липня на нових і реконструйованих парковках потрібно обов'язково встановлювати зарядки для електромобілів.

Показати ще новини
Радіо NV
X