Топ-10 найбільших агроекспортерів України, - інфографіка

10 серпня 2017, 14:33
Кожен третій долар, завезений в Україну, отриманий від експорту сільгосппродукції

Це широко відоме твердження ось-ось стане неактуальним. За підсумками п'яти місяців поточного року частка АПК в експортному кошику України досягла 43%, що більше аналогічного періоду минулого року на 2 процентних пункти.

Відео дня

Взявши до уваги тренд на кількісне зростання, Новое Время разом зі своїм партнером - інвестиційною компанією Dragon Capital - вирішило у цьому році замість традиційного рейтингу кращих аграріїв України назвати її найбільших експортерів. Єдиний критерій - обсяг експортних поставок у грошовому вираженні за 2016 календарний рік. Ми показуємо тих, хто приносить країні більше валютного виторгу, ніж інші гравці АПК. Серед них тільки чотири транснаціональні компанії, решта - українські.

Для розрахунку показників Dragon Capital використовувала дані, отримані зі звітів публічних холдингів і безпосередньо від компаній, а в разі відсутності інформації оцінювала обсяг грошових поставок згідно з частками у загальних експортних поставках.

Найбільшу частину в експортних поставках українських аграріїв займають зернові та олія. За 2016 рік українські компанії поставили цієї продукції за кордон на $6,1 млрд і $4 млрд відповідно. Сумарно це майже 66% від усієї суми експорту АПК. Тому не дивно, що практично всі компанії в рейтингу займаються поставками обох товарних груп.

Детальніше читайте у журналі Новое Время №28 від 11 серпня

Показати ще новини
Радіо NV
X