Крапка над і. Євросоюз не має наміру фінансувати Північний потік-2

25 листопада 2015, 06:50
2765
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Крапка над і. Євросоюз не має наміру фінансувати Північний потік-2 - фото

Російський газопровід не забезпечить для ЄС доступ до нових джерел газу

Віце-президент Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович заявив, що будівництво газопроводу Північний потік-2 не лежить у сфері інтересів Євросоюзу

"Євросоюз буде підтримувати тільки ті проекти, які не суперечать основним принципам Енергетичного союзу. Диверсифікація джерел енергії, постачальників і шляхів поставок має важливе значення для забезпечення безпечних і стійких до порушення поставок (енергії – ред.) на європейські підприємства", - зазначив віце-президент Єврокомісії, повідомляє Росбалт.

Він підкреслив, що "проект Північний потік-2 не викличе загальної зацікавленості і не буде профінансований з бюджету Євросоюзу".

За словами Єврокомісара, російський газопровід не забезпечить для ЄС доступ до нових джерел газу. А швидше навпаки, таким чином ЄС почне більш тісно співпрацювати з Росією в питанні покупки газу.

Також віце-президент Єврокомісії зазначив, що Україна попередньої взимку довела, що є надійним партнером в транзиті російського газу. І Євросоюз вірить, що всім сторонам вигідно, щоб Україна залишалася важливою транзитною державою.

Раніше прем'єр-міністр Латвії Лаймдота Страуюма розкритикувала російський проект Північний потік-2, в рамках якого російський Газпром і кілька західноєвропейських компаній планують прокласти другу гілку газопроводу по дну Балтійського моря.

Польща також заявила, що газопровід Північний потік-2 (Nord Stream) суперечить енергетичній політиці ЄС і вона буде піднімати питання про недоцільність його будівництва.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

Економіка

23 травня, 09:00

thumb img
Зима близько. Як Нафтогаз і Газпром готуються до загострення транзитного конфлікту
Рітейл/Нерухомість

24 травня, 17:50

thumb img
Зміна стратегії. Мережа Фуршет закриє кожен п’ятий магазин
Компанії/Ринки

23 травня, 09:15

thumb img
До 2021 року ми хочемо вивести компанію на оборот в мільярд доларів. Інтерв'ю з СЕО GlobalLogic

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua