Крапка над і. Євросоюз не має наміру фінансувати Північний потік-2

25 листопада 2015, 06:50
2764
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Російський газопровід не забезпечить для ЄС доступ до нових джерел газу

Віце-президент Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович заявив, що будівництво газопроводу Північний потік-2 не лежить у сфері інтересів Євросоюзу

"Євросоюз буде підтримувати тільки ті проекти, які не суперечать основним принципам Енергетичного союзу. Диверсифікація джерел енергії, постачальників і шляхів поставок має важливе значення для забезпечення безпечних і стійких до порушення поставок (енергії – ред.) на європейські підприємства", - зазначив віце-президент Єврокомісії, повідомляє Росбалт.

Він підкреслив, що "проект Північний потік-2 не викличе загальної зацікавленості і не буде профінансований з бюджету Євросоюзу".

За словами Єврокомісара, російський газопровід не забезпечить для ЄС доступ до нових джерел газу. А швидше навпаки, таким чином ЄС почне більш тісно співпрацювати з Росією в питанні покупки газу.

Також віце-президент Єврокомісії зазначив, що Україна попередньої взимку довела, що є надійним партнером в транзиті російського газу. І Євросоюз вірить, що всім сторонам вигідно, щоб Україна залишалася важливою транзитною державою.

Раніше прем'єр-міністр Латвії Лаймдота Страуюма розкритикувала російський проект Північний потік-2, в рамках якого російський Газпром і кілька західноєвропейських компаній планують прокласти другу гілку газопроводу по дну Балтійського моря.

Польща також заявила, що газопровід Північний потік-2 (Nord Stream) суперечить енергетичній політиці ЄС і вона буде піднімати питання про недоцільність його будівництва.

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 14:42

article_img
Мистецтво привертати увагу. Історія успіху креативного агентства Banda
Наукпоп

Вчора, 16:00

article_img
Дзвоніть Спілбергу. Вбивця найбільшої акули на Землі може бути ще живий
Політика

Сьогодні, 11:42

article_img
Ізоляція російського інтернету і Мосійчук, готовий до самоспалення. Топ-5 цитат тижня

Головне

Геополітика

Вчора, 13:00

article_img
Меркель: Ситуація на Донбасі далека від врегулювання
Країни

Вчора, 20:20

article_img
В Албанії тисячі протестувальників вимагають відставки прем'єр-міністра
Футбол

Сьогодні, 00:47

article_img
Мессі приніс Барселоні перемогу, Атлетіко випередив Реал. Результати матчів чемпіонату Іспанії