Крапка над і. Євросоюз не має наміру фінансувати Північний потік-2

25 листопада 2015, 06:50
Віце-президент Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович заявив, що будівництво газопроводу Північний потік-2 не лежить у сфері інтересів Євросоюзу

"Євросоюз буде підтримувати тільки ті проекти, які не суперечать основним принципам Енергетичного союзу. Диверсифікація джерел енергії, постачальників і шляхів поставок має важливе значення для забезпечення безпечних і стійких до порушення поставок (енергії – ред.) на європейські підприємства", - зазначив віце-президент Єврокомісії, повідомляє Росбалт.

Відео дня

Він підкреслив, що "проект Північний потік-2 не викличе загальної зацікавленості і не буде профінансований з бюджету Євросоюзу".

За словами Єврокомісара, російський газопровід не забезпечить для ЄС доступ до нових джерел газу. А швидше навпаки, таким чином ЄС почне більш тісно співпрацювати з Росією в питанні покупки газу.

Також віце-президент Єврокомісії зазначив, що Україна попередньої взимку довела, що є надійним партнером в транзиті російського газу. І Євросоюз вірить, що всім сторонам вигідно, щоб Україна залишалася важливою транзитною державою.

Раніше прем'єр-міністр Латвії Лаймдота Страуюма розкритикувала російський проект Північний потік-2, в рамках якого російський Газпром і кілька західноєвропейських компаній планують прокласти другу гілку газопроводу по дну Балтійського моря.

Польща також заявила, що газопровід Північний потік-2 (Nord Stream) суперечить енергетичній політиці ЄС і вона буде піднімати питання про недоцільність його будівництва.

Показати ще новини
Радіо НВ
X