Тимошенко відмовилася пояснювати, де взяла гроші на лобістів США - ЗМІ

21 березня 2018, 11:52

Глава фракції Батьківщина у парламенті Юлія Тимошенко двічі відмовилася пояснювати походження десятків тисяч доларів, які повинні бути сплачені компанією, яка діє від її імені на рахунок компанії Баррі Беннетта, колишнього помічника Дональда Трампа, за надання їй лобістських послуг на території США.

Про це йдеться в програмі Схеми.

На прохання прокоментувати питання про американських лобістів в США, в прес-службі фракції Батьківщина повідомили, що Юлія Тимошенко дасть відповідь пізніше. Однак, коли питання прозвучало вдруге, Тимошенко взагалі проігнорувала його.

Відео дня

Також в матеріалі йдеться, що компанія Avenue Strategies, яку очолює Беррі Беннетт, подала у Міністерство юстиції США документи, де йдеться про те, що вартість лобістських послуг для Тимошенко становить $65 тис. на місяць.

У документах наголошується, що контракт з компанією Беррі Беннетта підписала не сама Юлія Тимошенко, а компанія Two Paths LLC, діюча від її імені.

Журналісти програми також дізналися, що Two Paths LLC створена 13 лютого 2017 року зареєстрована в так званому "офшорному" штаті Делавер. Дізнатися її реальних власників з публічних джерел неможливо, компанія навіть не зобов'язана їх вказувати при реєстрації. Вона також не публікує свої річні фінансові звіти. Все це дає досить високу ступінь анонімності клієнтам, які вибирають штат Делавер як місце реєстрації своїх юридичних осіб.

Також наголошується, що саме ця компанія, згідно з контрактом з американськими лобістами, має від імені Тимошенко платити десятки тисяч доларів щомісяця за надання українському політикові "лобістських" послуг.

Опитані юристи кажуть, якщо це гроші самої Юлії Тимошенко - то вона повинна вказати ці витрати в своїй щорічній електронної декларації за підсумками 2018 року і пояснити їх походження.

У разі, якщо гроші за лобістські послуги, надані Тимошенко платить стороннє фізична або юридична особа, - це трактується законом як подарунок, який повинен бути відображений в декларації протягом 10 днів з моменту отримання цих послуг, стверджують юристи. При цьому у правоохоронців можуть виникнути питання, на підставі чого хтось зробив такий цінний подарунок політику.

Нагадаємо, раніше американське видання The Hill повідомило, що Юлія Тимошенко в підготовці до президентських виборів найняла американських лобістів, які працювали на кампанію Дональда Трампа.

Контракт триватиме з лютого по серпень 2018 року. Передбачена також можливість його продовження. Також глава лобістської компанії Беррі Беннетт, який працював старшим радником кампанії Дональда Трампа, повідомив американським журналістам, що буде працювати "тільки персонально на Юлію Тимошенко, щоб організувати кілька її візитів" в США.

Показати ще новини
Радіо НВ
X