АМКУ дозволив Тігіпку купити Дніпрометиз у підсанкційної російської Северстали

9 жовтня 2020, 15:49

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив кіпрській компанії Agimant Limited українського бізнесмена Сергія Тігіпка придбати одноосібний контроль над Dealzone Holding Ltd.

Про це повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

За відповідне рішення АМКУ проголосував на засіданні 8 жовтня.

У власності Dealzone Holding Ltd знаходяться 98,6578% акцій ПАТ Дніпрометиз, одного з найбільших підприємств з виготовлення металевих виробів в Україні.

Відео дня

Російська Северсталь придбала 60% акцій Дніпрометизу в 2006 році у групи ТАС, а в 2008 році докупила у групи Тігіпка ще 34,6% акцій, сконцентрувавши частку в підприємстві до 98,6%. У жовтні 2017 року Cambay Services Ltd (дочірня компанія Сєвєрстали) завершила угоду з продажу 100% акцій Dealzone Holding Ltd, що володіє 98,6% акцій Дніпрометизу, естонській компанії Blossom Investments з групи ТАС. За даними НВ, група ТАС продала Дніпрометиз Северстали приблизно за $46 млн, а купила назад за $10 млн.

«Свого часу цей завод заробляв близько $6 млн на рік. Ми його продали, а тепер купили в 4,5 рази дешевше. Точні цифри я не можу розголошувати», - говорив Тігіпко в інтерв'ю НВ в лютому 2019 року.

У квітні 2019-го АМКУ оштрафував групу ТАС на 55 млн грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції при придбанні акцій Дніпрометизу і відмовив в концентрації, але Blossom Investments домоглася скасування рішення АМКУ в суді.

Показати ще новини
Радіо NV
X