Tesla придивляється до покупки заводу з виробництва чипів на тлі глобального дефіциту — FT
Виробник електрокарів Tesla придивляється до покупки заводу з виробництва чипів і веде переговори з великими постачальниками про покупку чипів авансовим платежем.
Американський виробник електрокарів Tesla вивчає можливість покупки заводу з виробництва чипів, щоб забезпечити поставку найважливіших компонентів на тлі глобального дефіциту. Про це пише Financial Times з посиланням на джерела в галузі.
За даними співрозмовників видання, американський автовиробник також обговорює можливість покупки чипів для електрокарів авансовим платежем з найбільшими галузевими операторами Тайваню, Південної Кореї і США.
Проте наголошується, що інтерес Tesla до придбання заводу знаходиться на набагато більш попередній стадії. За словами співрозмовників FT, з урахуванням непомірних витрат така покупка може бути нелегкою.
Як пише видання, деякі контрактні виробники мікросхем почали дозволяти великим клієнтам вносити авансовий платіж, щоб гарантувати виконання певних замовлень по фіксованій ціні.
Така практика раніше була дуже незвичайною для контрактних виробників мікросхем, оскільки гнучкість у розподілі потужностей для замовлень від різних клієнтів довгий час була наріжним каменем їх прибутковості.
Як пише FT, минулого місяця шість фірм, що займаються розробкою напівпровідників, уклали угоду з тайванською United Microelectronics Corporation (UMC), згідно з якою четвертий за величиною контрактний виробник мікросхем в світі розширить виробничі потужності для них в обмін на фінансові депозити.
У той же час на думку опитаних виданням експертів, придбання і запуск заводу по виробництву мікросхем було б занадто великим кроком для компанії на кшталт Tesla. Відзначається, що сучасна фабрика вимагає вкладень в розмірі до $ 20 млрд, і складна в експлуатації.
Нагадаємо, що в цьому році багато автовиробників зіткнулися з дефіцитом напівпровідників, через що деякі компанії навіть змушені були скоротити виробництво. Крім автомобільної галузі дефіцит також зачепив виробництво смартфонів, комп’ютерів та ігрових консолей. За оцінками експертів, світовий автопром може втратити в цьому році втратить $ 110 млрд через дефіцит чипів.