Терористи запустили в "ДНР" російський завод

2 жовтня 2017, 09:49
Бойовики терористичної організації "ДНР" заявили про запуск захопленого влітку 2016 року Юзівського металургійного заводу (раніше - Донецький електрометалургійний завод, ДЕМЗ), що належав російській корпорації Мечел Ігоря Зюзіна

Про це заявив журналістам ватажок "ДНР" Олександр Захарченко, передає агентство РБК.

Завод, що належить Мечелу, у липні 2016 роки перейшов під управління "Мінпромторгу ДНР". "Влада ДНР" заявила тоді, що готова повернути майно підприємства Мечела, якщо російська компанія сама його перезапустить.

Відео дня

Мечел зупинив завод потужністю понад 1 млн т сталі на рік ще у 2012 році на тлі падіння попиту на його продукцію.

За даними агентства, джерело, близьке до Мечела, розповіло, що компанія вивчала юридичні можливості для повернення контролю над заводом. Яке прийнято рішення, він не повідомив. Представник Мечела відмовився від коментарів.

Першу продукцію з Юзівського метзаводу планується отримати у жовтні. Зараз ціни на сталь дозволяють металургам працювати з повним завантаженням, але ватажок "ДНР" заявив про плани виробляти близько 30 тис. т сталі щомісяця - тобто завод буде завантажений на третину потужності. Частина продукції піде на експорт, сказав Захарченко, не уточнивши, куди і через які торговельні представництва будуть організовані поставки.


ДЕМЗ був найсучаснішим заводом групи Естар Вадима Варшавського до 2009 року, коли через борги він перейшов до інвестпідрозділу Альфа-банку А1. Мечел у 2011 році викупив його за $537 млн, а у 2015 році компанія створила резерв під знецінення вкладень у Daveze Limited (структура, яка придбала завод) в розмірі 14,43 млрд руб., А в наступному році збільшила його до 17,05 млрд руб.


Нагадаємо, що в липні 2016- го бойовики "ДНР" захопили металургійний завод в Донецьку, який належив російській компанії Мечел.

Показати ще новини
Радіо NV
X