Технічне рішення по відновленню транзиту російської нафти знайдено

26 квітня 2019, 17:44

В першій декаді травня південний напрямок нафтопроводу Дружба відновить роботу з прокачування російської нафти

Сторони переговорів з проблеми постачань російської нафти знайшли вирішення проблеми відновлення транзиту. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Технічне рішення знайдено. Я думаю, що буквально в першій декаді травня, як мінімум, південний напрямок Дружби відновить стабільну роботу з прокачування нафти Urals заводам-споживачам", - заявив гендиректор компанії Укртранснафта Микола Гавриленко.

Відео дня

26 квітня в Мінську проходять екстрені переговори представників Білорусі, Росії, Польщі та України. Сторони обговорюють ситуацію з транзитом нафти по нафтопроводу Дружба.

Як повідомлялося, концерн Бєлнєфтєхім увечері 19 квітня заявив про різке погіршення якості нафти,  що надходить з Росії. За даними концерну, вміст хлорорганічних сполук  в нафті Urals перевищував "в десятки разів граничні значення за стандартом".

У зв'язку з цим обидва білоруських НПЗ - Мозирський і Нафтан - повідомили про загрозу пошкодження обладнання та майже на 50% скоротили обсяги нафтопереробки.

У зв'язку з цим Білорусь 23 квітня вимушено призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, в Польщу і країни Балтії через надходження неякісної російської нафти.

Гомельтранснафта Дружба 24 квітня зупинила транзит "брудної" російської нафти в Європу після повідомлення оператора польської ділянки Дружби PERN про те, що НПЗ в Польщі і Німеччині не можуть приймати і переробляти нафту з такими показниками. О 22:00 за варшавським часом вони призупинили відбір, тобто припинили транспортування нафти в Польщу в пункті Адамове на невизначений термін.

Увечері 25 квітня Укртранснафта також повідомила, що припиняє транзит нафти по магістральному нафтопроводу Мозир-Броди.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X