Російська Татнафта через суд хоче отримати доступ до конфіденційних відомостей про Україну — Bloomberg

10 лютого 2022, 12:00

Україна просить суддю США заблокувати повістки до суду для 52 банків, ініційовані російською Татнафтою через побоювання, що РФ може отримати доступ до конфіденційної інформації на тлі загрози вторгнення в Україну.

Російська нафтова компанія Татнафта попросила викликати до суду США представників 52 банків у рамках зусиль щодо виконання судового рішення про стягнення з України $173 млн компенсації за втрату частки в Укртатнафті. Про це пише Bloomberg.

Відео дня

У свою чергу Україна просить суд США заблокувати клопотання Татнафти або хоча б звузити вимоги російської компанії через побоювання, що Росія отримає конфіденційні відомості.

"У контексті безпосередньої загрози вторгнення Росії в Україну російська нафтова компанія, яка має тісні зв'язки з російським урядом, не повинна отримати дозвіл використовувати розкриття як привід для вимоги конфіденційної інформації з військової та національної безпеки України та її грошово-кредитної стабільності", - заявив представник України під час засідання суду.

Також Україна представила заяви офіційних осіб, у тому числі міністра оборони та посла в США, в яких стверджувалося, що формулювання повісток настільки широке, що потребує категорій інформації, які не мають нічого спільного зі збором за рішенням суду.

У тому числі йдеться про активи та фінансові операції України та третіх сторін, які відіграють ключову роль у стратегічних галузях. Зокрема, в обороні, енергетиці, транспорті, зв'язку.

Цей позов є останнім ходом у залі суду в справі, що розрослася, яка розглядалася в Нью-Йорку, Вашингтоні, Парижі та Лондоні у зв'язку з оспорюваним арбітражним розглядом між Україною та Татнафтою.

У 2014 році арбітражний суд присудив Татнафті компенсацію у розмірі $112 млн. Федеральний суд у Вашингтоні підтвердив рішення, додав відсотки та виніс рішення про виплату $173 млн. Рішення було підтверджено в апеляційній інстанції у грудні.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X