Взаємні борги, Ахметов, дід Хасан, чеченська мафія і Проект Гоголь — 11 фактів про лондонський суд між співвласниками ІСД
Колишні партнери по корпорації ІСД — Гайдук, Тарута і Мкртчан — так сильно хотіли переділити мільйони з минулого, що погодилися в суді Лондона розкрити багато подробиць становлення бізнесу.
14 липня 2020 року в Її Величності Високому суді правосуддя Англії (Лондон) завершився розгляд позовів, які подали один проти одного колишні і діючі акціонери української корпорації Індустріальний союз Донбасу (ІСД). Три сторони, лідерами яких були Віталій Гайдук, Сергій Тарута та Олег Мкртчан намагалися через суд встановити справедливість по результатам дій, що сталися в 2007—2009 рр. Саме тоді Віталій Гайдук вийшов зі складу акціонерів, а Тарута і Мкртчан залучили нових партнерів, яких фінансував російський державний Внєшекономбанк (ВЕБ).
У травні минулого року НВ Бізнес вже повідомляв, що на думку Гайдука, колишні партнери занизили вартість його частки. У відповідь на це від нього вимагали компенсацію за іншими проектами. Суддя нарешті виніс свій вердикт.
Але, що більш цікаво, судовий розгляд призвів до відкриття цікавих подробиць з історії створення та становлення корпорації ІСД. А також відносин між її акціонерами і зміни їхніх часток.
У процесі суду були проведені допити Гайдука, Тарути, а також їхніх численних радників, адвокатів і партнерів. Олег Мкртчан не давав показання, бо з минулого року знаходиться в російській в’язниці.
НВ Бізнес відібрав 11 найбільш цікавих фактів, озвучених в суді.
1. Створення ІСД
У вступному слові судді нагадують, що історія питання сходить до 1995 року, коли Гайдук і Тарута разом з іншими партнерами створили глобальний портфель активів, який з часом став оцінюватися в мільярди доларів. Серед них був металургійний бізнес в Україні, який називався ІСД.
До серпня 1996 року Гайдук і Тарута володіли по 35% в корпорації ІСД через ВАТ Візаві і ТОВ Азовінтекс, відповідно.
Тарута відповідав за операційне управління і розробку плану швидкої експансії.
2. Поява Мкртчана