Світло, газ і вода. Що буде з тарифами на комунальні послуги в жовтні

3 жовтня 2021, 06:30

У жовтні українців чекає зміна тарифів на електроенергію, а президент Володимир Зеленський пообіцяв, що тарифи на тепло і гарячу воду не будуть рости весь сезон. Яких сум у платіжках варто чекати в кінці місяця.

Тарифи на електроенергію

З 1 жовтня в Україні починають діяти нові тарифи на електроенергію. Для побутових споживачів, які в місяць намотують менш як 250 кВт-год буде діяти знижений тариф в 1,44 грн за кВт. Таким чином, на кожному кіловат ці домогосподарства будуть економити по 24 копійки.

Відео дня

За оцінками міністра енергетики Германа Галущенко, новий тариф буде діяти для абсолютної більшості українців - 80%. Решта будуть платити за електрику як і раніше - 1,68 грн / кВт-год. Такий же тариф буде діяти для гуртожитків та інших колективних побутових споживачів.

Ціни на газ

Понад рік тому в Україні запрацював ринок газу для населення, тепер побутові споживачі можуть вільно змінювати постачальників газу. Головними гравцями ринку газу для населення є «дочка» Нафтогазу - Газопостачальна компанія Нафтогаз України і газзбути олігарха Дмитра Фірташа, які працюють під брендом Твій Газзбут.

Більшість домогосподарств до кінця квітня наступного року будуть отримувати газ в рамках річних контрактів. Для тих, хто не уклав річний контракт постачальники також пропонують місячні і сезонні тарифи (на опалювальний сезон).

У жовтні річні фіксовані ціни на газ знаходяться в діапазоні від 7,80 до 16 грн за кубометр. Більш детально з тарифами на блакитне паливо можна ознайомитися за посиланням.

Гаряча вода та опалення

В цьому році тарифи на опалення в Україні встановлює не енергорегулятор, а місцева влада. Також уряд більше не визначає ціни і умови отримання газу тепловиками - з 20 травня в Україні закінчився термін дії режиму спецзобов'язань. . Тепер підприємства теплокомуненерго зобов'язані самостійно вибрати постачальника палива.

За два тижні до початку опалювального сезону в Україні уряд, Офіс президента, місцева влада і Нафтогаз підписали меморандум про врегулювання проблемних питань в сфері теплопостачання. Це було зроблено, щоб уникнути підвищення тарифів на тепло і гарячу воду цієї зими.

За умовами меморандуму ціна газу для виробництва тепла складе 7,4 грн за кубометр, для бюджетних установ - 13,6 грн за кубометр.

Тарифи на водопостачання і водовідведення

За даними Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, тарифи на водопостачання в Києві та Київській області знаходяться в діапазоні від 9,78 грн до 12,77 грн за куб. метр (без ПДВ). Тарифи на водовідведення - від 10,03 грн до 16,19 грн за куб. метр (без ПДВ).

Тарифи на водопостачання / водовідведення в Києві і області

 • АК Київводоканал - 11,12 грн / м3 (без ПДВ) та 10,03 грн / м3 (без ПДВ);
 • КП Ірпеньводоканал - 9,78 грн / м3 (без ПДВ) та 16,19 грн / м3 (без ПДВ);
 • Броваритепловодоенергія - 12,77 грн / м3 (без ПДВ) та 12,07 грн / м3 (без ПДВ);
 • ТОВ Белоцерковвода - 12,64 грн / м3 (без ПДВ) та 15,90 грн / м3 (без ПДВ).
poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Тарифи на водопостачання / водовідведення в регіонах

 • У Харкові та Харківській області області тариф Харьководоканала становить в 13,40 грн 13,40 грн / м3 (без ПДВ) за водопостачання і в 7,44 грн / м3 (без ПДВ) за водовідведення.
 • У Львові та Львівській області тариф на водопостачання від Львівводоканалу - 12,71 грн / м3 (без ПДВ), від Дрогобичводоканал - 19,48 грн / м3 (без ПДВ). Тариф на водовідведення від Львівводоканалу становить 6,18 грн / м3 (без ПДВ), від 9,05 грн / м3 (без ПДВ).
 • В Одесі і Одеській області тариф на водопостачання становить 13,70 грн / м3 без ПДВ (ТОВ Інфокс, філія Інфоксводоканал), на водовідведення - 11,32 грн / м3 (без ПДВ).

У Дніпрі та області тарифи на водопостачання і водовідведення знаходяться в такому діапазоні:

 • КП Дніпропетровської обласної ради Аульський водовід - 7,00 грн / м3 (без ПДВ) та 6,98 грн / м3 (без ПДВ);
 • КП Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційним господарства - 10,04 грн / м3 (без ПДВ) та 13,88 грн / м3 (без ПДВ);
 • КП Каменський водоканал - 10,91 грн / м3 (без ПДВ) та 8,58 грн / м3 (без ПДВ);
 • КП Дніпроводоканал - 12,44 грн / м3 (без ПДВ) та 8,63 грн / м3 (без ПДВ);
 • КП Павлоградське виробниче управління водопровідно-каналізаційним господарства - 28,20 грн / м3 (без ПДВ) та 10,96 грн / м3 (без ПДВ).
Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X