Вже з серпня. Як виростуть тарифи на електрику і що робити, щоб заощадити

20 липня 2021, 07:04

В Україні з 1 серпня 2021 року зміниться вартість тарифів на електроенергію, а також зміниться система оплати за неї.

Згідно з постановою № 659 Кабінет Міністрів продовжив дію існуючого механізму спеціальних зобов’язань щодо забезпечення електроенергією населення (ПСО). Також до початку останнього місяця літа чинним залишається нинішній тариф на оплату електроенергії - 1,68 грн/кВт-год.

Відео дня

Як змінюватися тарифи на електроенергію

З 1 серпня 2021 року в силу вступить оновлена модель ПСО, згідно з якою ціна енергії не буде однаковою для всіх жителів. Тарифи будуть диференційовані в залежності від кількості споживаної енергії.

Про це заявив міністр енергетики Герман Глущенко під час виступу у Вільнюсі на Ukraine Reform Conference. «Безумовно, важлива зміна, яке ми готуємо — оновлена модель ПСО… Ми хочемо зробити певний горизонт цієї зміни, щоб побачити стабільність тих тарифів на електроенергію і зробити диференційований підхід, який дозволить забезпечити соціально вразливі верстви населення», — розповів він.

Після реформи споживачів електроенергії поділять на чотири категорії в залежності від обсягів споживання:

  • до 100 кВт-год;
  • від 100 до 300 кВт-год;
  • від 300 до 500 кВт-год;
  • від 500 кВт-год і більше.

Для кого ціна на електроенергію зросте, а для кого знизиться

Для домогосподарств, які споживають понад 500 кВт-год на місяць буде встановлено найвищий тариф. Ймовірно, він буде складати від 3 до 3,5 грн/кВт-год. Люди, які використовують менше 100 кВт-год енергії на місяць, платитимуть за тарифом, меншим ніж існуючий — для них електроенергія стане дешевшою.

Також у Міністерстві енергетики повідомили про те, що ціни для різних регіонів будуть відрізнятися. Наприклад, у Київській і Дніпропетровській областях ціна буде коливатися від 2,60 до 2,96 грн, а в Івано-Франківській і Луганській — від 3,70 до 4 грн/кВт-год.

Як можна заощадити на електроенергії:

  • у світлий час доби максимально використовуйте природне освітлення, не закривайте вікна шторами;
  • лампи розжарювання можна замінити LED-лампами, які мають більш високу енергоефективність;
  • використовуйте точкове освітлення і не забувайте вимикати світло, коли виходите з кімнати;
  • використовуйте датчики руху, які будуть автоматично вмикати і вимикати світло в залежності від того, чи знаходиться хтось у кімнаті;
  • користуйтеся побутовою технікою з класом енергоспоживання А і вище.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як і коли будуть змінюватися тарифи на комунальні послуги в Україні. Ми розповіли, наскільки виросли платіжки за газ, електроенергію, опалення та гарячу воду.

Редактор: Лілія Вітюк
Показати ще новини
Радіо NV
X