Підвищення цін на електроенергію з 1 серпня: яким буде найвищий тариф

30 червня 2021, 06:35

З 1 серпня в Україні можуть підвищити ціну на електроенергію для побутових споживачів і ввести нову модель спецобов’язків (ПСО).

Кабінет міністрів України переніс введення нової моделі спецобов’язків (ПСО) і плановане підвищення цін на електроенергію для населення на 1 серпня.

Постановою № 659 уряд залишив на липень чинну ціну для побутових споживачів у розмірі 1,68 грн / кВт-год.

Відео дня

Чому відклали підвищення тарифів

У Міненерго пояснили рішення відкласти підвищення тарифів тим, що потрібен додатковий час для належного розрахунку моделі фінансової стабільності учасників ПСО для забезпечення тривалого стійкого ефекту.

Як буде відбуватися підвищення

За даними Інтерфакс-Україна, в уряді обговорювали варіант підвищення тарифів, який передбачає поділ споживачів на чотири категорії в залежності від обсягів споживання:

  • до 100 кВт-год;
  • 100−300 кВт-год;
  • 300−500 кВт-год;
  • від 500 кВт-год.

Залежно від того, яка кількість електроенергії буде використовувати споживач протягом місяця, його тариф буде відрізнятися. Найменше будуть платити громадяни, які споживають менше ніж 100 кВт-год на місяць.

Хто буде платити більше за всіх

З 1 серпня максимальний тариф для споживачів за використання електроенергії може скласти 3,4 грн / кВт-год. Його планують ввести для категорії населення з найбільшим споживанням 500 кВт-год, говорить директор ДП Гарантований покупець Костянтин Петриковець в інтерв'ю Енергореформі.

Для кого електроенергія подешевшає

Для громадян, які в місяць споживають до 100 кВт-год, ціна за електроенергію буде нижче чинного тарифу в 1,68 грн / кВт-год, додав Петриковець.

До 100 кВт-год на місяць споживають 16 млн українських домогосподарств — 40% побутових споживачів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X