Тариф на передачу електроенергії хочуть підвищити на 7,5% з 1 квітня

18 лютого 2021, 15:21

Тариф на передачу електроенергії може зрости до 316,08 грн/МВт-год з 1 квітня цього року.

З 1 квітня цього року тариф на передачу електроенергії для НЕК Укренерго може вирости на 7,5% - з 293,93 до 316,08 грн/МВт-год.

Відповідну ініціативу підтримала на засіданні 17 лютого Нацкомісія, що здійснює регулювання енергетики і комунальних послуг, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Проект постанови про підвищення тарифу НКРЕКУ опублікувала для громадського обговорення.

«Це схвалення. Всіх запрошуємо до обговорення. Якщо хтось бачить інші джерела або неточності, або якісь можливості щодо оптимізації тарифу, ми з готовністю співпрацюватимемо абсолютно з усіма сторонами. На сьогодні це 316,08 грн / МВт-год », - заявив голова регулятора Валерій Тарасюк.

Згідно з обґрунтуванням про схвалення проєкту відповідної постанови регулятора, підставою для підвищення тарифу на передачу е/е для НЕК Укренерго на 2021 рік стало включення в його структуру додатково 1,495 млрд грн витрат на виплату відсотків по 10,25 млрд грн кредитів держбанків, залучених оператором системи передач (ОСП) для розрахунків з ДП Гарантований покупець.

Водночас за пропозицією Укренерго, регулятор відмовився включити в тариф 11,350 млрд грн дефіциту коштів у 2021 році на фінансову підтримку ГарПоку в рамках ПСО для розрахунків з «зеленої» генерацією.

Таке рішення в НКРЕКУ аргументували тим, що кошти в рамках бюджетної програми Фінансова підтримка гарантованого покупця для оплати електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел можуть бути включені до держбюджету України до кінця поточного року.

«Поки ми не включаємо як мінімум 20% суми в тариф Укренерго, але відсотки я не бачу можливості не включити», - підкреслив Тарасюк.

Чинний тариф на передачу електроенергії для ДП Укренерго в розмірі 293,93 грн / МВт-год був встановлений постановою регулятора від 9 грудня 2020 року.

Нагадаємо, що 1 лютого Кабмін вніс електроенергію в список соціально значущих товарів для держрегулювання після скасування пільгового тарифу.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X