Ви будете сміятись, але. Державна екологічна інспекція оцінила збитки від танкера Delfi у $16 тис.
Загальна сума збитків внаслідок забруднення моря затонулим танкером Delfi становить $16,3 тис.
Про це повідомляє Державна екологічна інспекція, яка провела аналізи після вивезення судна з акваторії пляжу Дельфін і виявила перевищення за вмістом нафтопродуктів у воді.
«За результатами лабораторних досліджень, проведених фахівцями ДЕІ в Одеській області, виявлено перевищення нормованих значень граничної допустимої концентрації за вмістом у воді нафтопродуктів. Їх показник 10 вересня складає 0,09 мг/куб. дм. Загальна сума збитків внаслідок витікання забруднюючих речовин складає $16,3 тис. (близько 453 тис. грн). Ця сума остаточна. Претензія судновласнику на добровільне відшкодування збитків вже направлена», — заявив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.
Він зазначив, що невисока сума збитків від розливу нафтопродуктів у море пояснюється недосконалістю українського законодавства.
«У багатьох зараз виникне питання, чому сума збитків така невисока? Тому що сьогодні збитки за скид всіх забруднюючих речовин у водні об'єкти розраховуються за однаковою методикою. Збитки за потрапляння однакової кількості нафтопродуктів та пальмової олії у водойму однакові. Хоча нафтопродукти несуть набагато більшу шкоду екосистемі, ніж олія. Держекоінспекція не може йти наперекір законодавчо встановленим методикам і обраховувати збитки по-своєму», — пояснив чиновник.
Він додав, що ДЕІ розробляє проекти законодавчих змін, щоб сума збитків за такі порушення, як розлив нафтопродуктів у акваторії моря, становила справді значну суму.
Як повідомлялося, 10 вересня танкер Delfi, який вночі зняли з мілини біля берега Одеси, доставили до нафтогавані порту Чорноморськ.
20 листопада 2019 року танкер Delfi подав сигнал про те, що зазнає аварії з неробочим двигуном. 22 листопада він сів на мілину біля пляжу Дельфін в Одесі. Членів екіпажу, що перебували на борту, евакуювали рятувальники.
Корпус танкера отримав пошкодження при зіткненні з хвилеломом. Рівень забруднення від нафтопродуктів, що вилилися з танкера, перевищував норму в 157 разів.
Після корабельної аварії з танкера кілька разів розлилося паливо. Тому купатися в морі поблизу танкера було заборонено.
26 серпня танкер після кількох невдалих спроб нарешті поставили на кіль. Власнику давали кілька шансів підняти танкер і прибрати з пляжу. 3 вересня Господарський суд Одеси заарештував танкер.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.