Світовий IT-гігант подав мільйонні позови на українські компанії за піратство

19 жовтня 2016, 15:44
Український офіс світового IT-гіганта – компанії Microsoft – з червня 2015 року за липень 2016 року подав позови проти компаній, які використовували піратське програмне забезпечення (ПЗ), на суму 6 млн гривень

Про це повідомляє ain.ua.

Відзначається, що за той же період українські правоохоронці виявили 45 випадків порушення інтелектуальних прав корпорації Microsoft в 10 регіонах країни.

Відео дня

За фактом порушення було відкрито 40 кримінальних справ, повідомили в юридичній компанії Лексфор. З них 21 справу проти нелегального використання софта Microsoft і 19 справ, пов'язаних з продавцями і установниками його піратських копій.

В рамках зазначених кримінальних справ юридична компанія заявила 13 цивільних позовів, в яких вимагала відшкодувати збиток на 1,17 млн грн. Більш того, за даними від правоохоронців компанія подала позови в господарські суди проти компаній-користувачів неліцензійного ПЗ на суму в 5 млн грн.

Зараз українські суди розглядають 22 справи про порушення авторських прав Microsoft, 12 справ були завершені ще в минулому році, а їх фігуранти отримали штрафи за піратство.

За даними асоціації розробників програмного забезпечення BSA, частка піратського ПЗ в Україні у 2015 році склала 82%.

Показати ще новини
Радіо NV
X