Виробник Baileys поскаржився на імітацію своєї етикетки українською компанією

10 вересня 2018, 17:38

Ірландська компанія R&A Bailey & Co, виробник вершкового лікеру Baileys, поскаржилася в Антимонопольного комітету (АМКУ) на прояви недобросовісної конкуренції зі сторони української компанії Котнар-М.

Про це повідомили у прес-службі АМКУ.

В ірландській компанії стверджують, що українська Котнар-М без дозволу використовувала назви та етикеток O’Dailys, які є схожими на назву та оформлення етикеток лікерів під позначенням Baileys. Останній R&A Bailey & Co виробляла раніше, ніж Котнар-М.

Відео дня

Також ірландський виробник пожалівся на поширення інформації, яка вводить в оману щодо неправдивих даних про походження товару – лікеру O’Dailys Original.

АМКУ надіслало в Котнар-М три вимоги про надання інформації для того, щоб встановити всі фактичні обставини справи.

Фото: Baileys/Facebook

При цьому, компанія не надала інформацію у встановлені Комітетом строки на дві вимоги. Крім того, на третю вимогу Котнар-М надала інформацію в неповному обсязі.

Таким чином, Тимчасова адміністративна колегія Комітету визнала дії Котнар-М порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції та наклала штраф на 298,4 тис. грн.

Відзначається, що Котнар-М вдалося до маніпулятивних та протизаконних дій, надавши до АМКУ недостовірну інформацію, а саме не існуючу копію заочного рішення Берегівського районного суду Закарпатської області від 17 серпня 2017 року.

У "рішенні" зазначається, що минулого року до суду звернувся Михаил Бонь з заявою про порушення компанією R&A Bailey & Co авторського права та стягнення компенсації і моральної шкоди через використання на етикетці лікеру під торговельною маркою Baileys зображень, автором яких він є, а саме картин Мечты Закарпатья та Прелюдия Закарпатья.

Крім того у "рішенні" також зазначено, що права на ці картини були передані Котнар-М.

Варто зазначити, що таке "рішення" відсутнє у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Ці факти згодом підтвердив й сам суд, зазначивши, що до нього не надходила позовна заява Боня до ірландської компанії.

За вказане порушення АМКУ оштрафував Котнар-М на 680 тис. грн.

Крім того, у зв’язку з наявністю ознак кримінального порушення законодавства, яке пов’язане з підробкою судового рішення, Комітет подав заяву до правоохоронних органів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X