Світовий сировинний трейдер вперше купив український природний газ

18 травня 2017, 14:29
17 травня на торговому майданчику Української енергетичної біржі відбулися чергові електронні біржові торги природним газом великого приватного добувача України - Полтавської газонафтової компанії (ПГНК). На торги було виставлено 14,5 млн м3 природного газу ресурсу червня 2017 року, а одним з покупців став світовий трейдер Trafigura

На торги вийшли 24 компанії, заявки яких перевищили пропозиції продавця майже в 6 разів, що у свою чергу дозволило створити високий рівень конкуренції. За окремими лотами учасники зробили більше 30 кроків на підвищення ціни, пише Нафторинок.

Відео дня

За результатами торгів, весь виставлений обсяг природного газу був реалізований по середньозваженій ціні 6 830,69 грн/тис.м3, що на більш ніж 5% вище стартової ціни ресурсу. Загальна вартість реалізованого ресурсу склала 99,045 млн. грн.

"На сьогоднішніх торгах ми були приємно здивовані не тільки присутністю великого світового гравця компанії Trafigura, але і загальними результатами торгів. Ми дуже раді, що фахівці біржі постійно працюють над розширенням кількості учасників торгів, а також приваблюють великих світових гравців. Для нас, як здобувачів, а також для всього ринку - це дуже позитивний сигнал, адже при такій умові можна гарантувати, що торги проходять прозоро і високоефективно, а це пріоритет для нашої компанії", - зазначив комерційний директор СП ПГНК Андрій Довганюк.


Trafigura – третій у світі сировинний трейдер після Vitol і Glencore, що спеціалізується на торгівлі металом, газом, нафтою і мінеральними добривами. Виручка компанії за 2016 склала $ 98,1 млрд.

Trafigura була заснована в 1993 році групою трейдерів, які пішли з компанії Marc Rich Co, яка пізніше трансформувалася в Glencore. У квітні 2017 року Trafigura виграла лот ПАТ Укртрансгаз на постачання в квітні-грудні 2017 року 218 млн куб. м. газу за 1,35 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X