Світовий сировинний гігант викупив завод у Миколаєві
Про це йдеться в зверненні директора, яке оприлюднила єдина первинна організація профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України проммайданчика МГЗ, передає Інтерфакс-Україна.
"Найближчим часом ми очікуємо приїзду на завод керуючих фахівців з Glencore. За нашою інформацією, компанія РусАл веде з Glencore переговори про збереження поставок глинозему", - йдеться у зверненні директора.
У компанії очікують, що перехідний період триватиме близько року. Також наголошується, що угоду схвалив уряд України.
"Всі права співробітників, як і раніше, будуть неухильно дотримуватися. Підприємство продовжить працювати в звичайному режимі, виробляючи продукцію відповідно до чинних контрактів", - підкреслив генеральний директор.
Один з працівників комбінату повідомив, що в даний час вже розпочато зміна вивісок на підприємстві.
Раніше повідомлялося, що Антимонопольний комітет України дозволив Glenсore придбати частку в Миколаївському глиноземному заводі, підприємствах Алюміній України, Гуардон Україна і Охорона МГЗ.
Glencore International працює в 50 країнах, в штаті підрозділів цього світового постачальника сировинних товарів і рідкоземельних матеріалів більше 150 тис. співробітників.
Виручка компанії в 2016 році склала $177 млрд.
Об'єднана компанія Русал створена в 2007 році при злитті алюмінієвих і глиноземних активів РусАл, СУАЛа і швейцарського трейдера Glencore.
РусАлу в Україні належить також близько 29% в ЗАлКу, 68 % акцій якого повернуті в держвласність. РусАл оспорює повернення акцій у держвласність в Міжнародному центрі з врегулювання інвестиційних спорів.
У жовтні 2016 року Україна ввела санкції проти РусАл і пов'язаної з нею компанії Judson Trading Limited (Кіпр). Серед заборонних заходів блокування активів - тимчасове обмеження права особи користуватися і розпоряджатися належним йому майном, обмеження торгових операцій в Україні, запобігання виведенню капіталу з країни, зупинка виконання економічних і фінзобов'язань.
У їх числі також - заборона на держзакупівлю ряду товарів і послуг, повну або часткову заборону на здійснення угод з цінними паперами з особами, підпали під санкції, і заборона НБУ на здійснення ряду платежів.