Світовий кондитерський гігант примусово викупить акції своєї "дочки" в Україні

22 березня 2018, 13:40

Найбільший виробник упакованих продуктів харчування Kraft Foods Entity Holdings B.V. оголосив про намір скористатися правом на примусовий викуп акцій (squeeze-out) у міноритаріїв компанії Монделіс Україна.

Про це йдеться в системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Станом на 22 березня Kraft Foods є власником 99,94% акцій української Монделіс і має намір направити на її адресу відповідні вимоги про викуп акцій у всіх власників.

Відео дня


Монделіс Україна (раніше Крафт Фудз Україна) входить до групи компаній Mondelez International - одного з найбільших в світі виробників шоколадної продукції, печива, цукерок, жувальної гумки. До складу компанії в Україні входять Тростянецька кондитерська фабрика в Сумській області і дочірнє підприємство Чіпси Люкс в Київській області. Виробник реалізує продукцію під торговими марками Корона, Milka, Барні, TUC, Belvita!, Люкс, Halls, Dirol, Picnic.

Kraft Foods Entity Holdings B.V. працює як дочірня компанія Mondelez International.


Нагадаємо, що прийнятий 23 березня 2017 року Закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в частині підвищення рівня корпоративного управління в АТ ввів в законодавство країни процедури squeeze-out і sell-out (примусовий викуп і примусовий продаж акцій).

Згідно з його вимогами, після концентрації будь-якою особою або групою осіб, що діють спільно, контрольного або значного контрольного пакета, міноритарії мають право вимагати від мажоритарія викупити належні їм акції. У свою чергу, в разі домінуючого контрольного пакета мажоритарій може зажадати обов'язкового продажу акцій міноритаріями.

Squeeze-out передбачає право особи (осіб, що діють спільно), який став власником 95% акцій і більше, здійснювати примусовий викуп акцій у міноритарних акціонерів.

Раніше з такою ж пропозицією виступив польський PKO Bank Polski, який є мажоритарним власником львівського Кредобанку, а також французький банк Credit Agricole - власник 99,9% українського банку Креді Агріколь.

Показати ще новини
Радіо НВ
X