Світовий енергогігант вперше продав газ з українських ПСГ

16 листопада 2017, 12:14
15 листопада 2017 року в Україні провели перші біржові торги природним газом, який зберігається у підземних сховищах газу (ПСГ) Укртрансгазу

Про це йдеться в повідомленні Української енергетичної біржі (УЕБ).

Продавцем ресурсу виступила дочірня компанія міжнародного енергетичного трейдера MET Holding AG (Швейцарія) - МЕТ Україна (Київ) МЕТ Україна.

Відео дня

До цього торги природним газом на УЕБ проводилися виключно на умовах передачі газу у віртуальній торговій точці в газотранспортній системі.

"Торгівля природним газом зі сховища - це не тільки можливість подачі газу в усіх напрямках, але й передумова створення газового хабу в Україні", - зазначив гендиректор УЕБ Олександр Коваленко.


MET Holding AG є холдинговою компанією MET Group, яка займається торгівлею енергоресурсами в низці країн Європи. Компанія почала постачання газу з Європи ще наприкінці 2014 року. У минулому році дочірня компанія групи - MET Gas and Energy Marketing AG - поставила в Україну близько 20 млн куб. м газу.

40% MET Holding AG належить великій угорській компанії MOL, яка вже давно працює в Україні. 24% MET Holding володіє топ-менеджер MOL Бенджамін Лашатошу. По 10% і 12% є у власності угорських бізнесменів Дьєрдя Надя і Іштвана Горончі. Також 12% капіталу компанії належить Іллі Трубникову.


Нагадаємо, що в червні цього року швейцарський енергетичний трейдер MET Holding AG вирішив торгувати природним газом на внутрішньому ринку України.

Пізніше МЕТ отримав ліцензію в Україні.

А вже наприкінці липня МЕТ Україна виставила на продаж 1 млн куб. м природного газу на електронні біржові торги.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X