Світовий банк різко знизив прогноз щодо цін на нафту

26 січня 2016, 17:43
Світовий банк знизив прогноз за цінами на нафту в 2016 році на 27%, з $51 до $37 за барель

Про це повідомляє РБК з посиланням на огляд банку, випущений у вівторок, 26 січня.

Таким чином, новий прогноз відображає зміни, які відбулися з жовтня, коли був зроблений попередній прогноз.

Відео дня

Зокрема, серед факторів, які вплинули на зниження вартості нафти, аналітики Світового банку називають надходження на ринок іранської нафти, теплу зиму, стійкість американських виробників, які урізали витрати і підвищили ефективність, а також слабкі перспективи зростання основних економік, що розвиваються.

"Ціни на нафту впали на 47% в 2015 році, і ми чекаємо, що вони впадуть ще на 27% у 2016 році. Незважаючи на це, вони поступово відновляться з поточних низьких рівнів", - йдеться в огляді.

Як відзначають аналітики, причин для відновлення цін на нафту декілька. По-перше, аналітики відзначають, що різке падіння цін на нафту до початку 2016 року не відображає фундаментальні зміни на ринку. По-друге, видобуток дорогої нафти буде приносити все більші збитки і змусить виробників знизити обсяги видобутку. Крім того, експерти припускають, що попит на нафту повинен трохи зрости завдяки зростанню світової економіки.

Крім цього, Світовий банк прогнозує, що падіння цін в поточному році торкнеться й інших сировинних товарів.

Нагадаємо, раніше Світовий банк знизив прогноз цін на нафту на 2016 рік. На думку аналітиків, ціни на нафту до кінця 2016 року збережуться на середньому рівні в $53 за барель.

Раніше повідомлялося, що ціни на нафту перейшли від зниження до зростання. Зокрема, вартість нафти Brent і WTI знову піднялася вище $30 доларів за барель.

Показати ще новини
Радіо NV
X