Світовий авторинок уповільнив зростання вперше за 10 років

29 серпня 2018, 15:15

Продажі нових автомобілів на найбільших авторинках світу починають сповільнюватися вперше з фінансової кризи 2008-2009 років через насичення ринків і побоювань з приводу світової торгівлі.

Про це пише The Wall Street Journal, передає Інтерфакс-Україна.

Компанія LMC Automotive прогнозує, що продажі автомобілів в світі у поточному році збільшаться на 1,8%, в той час як середньорічні темпи зростання за останні 7 років перевищували 5%. Сукупний обсяг реалізованих в поточному році машин, як очікується, складе 97 млн.

Відео дня

У Китаї, найбільшому авторинку світу, очікується зростання на 1,2% після підйому на 2,1% в 2017 році і стрибка на 13% роком раніше. При цьому, в липні продажі і зовсім скоротилися на 5,9% в річному вираженні, до 1,6 млн автомобілів.

Також зазначається, що важливим негативним фактором для Китаю стало введення відповідних мит на імпорт автомобілів, вироблених в США - розмір мита тепер становить 40%. Це змусило таких автовиробників, як Tesla, BMW і Daimler підвищити ціни, що вдарило по попиту на їх продукцію.

Передбачається, що в США, другому за величиною автомобільному ринку, продажі машин в 2018 році можуть скоротитися другий рік поспіль після досягнення рекордного показника в 17,5 млн проданих машин в 2016 році.

У Європі попит на автомобілі продовжує рости і майже досяг докризового піку. У першому півріччі продажі нових машин в ЄС зросли на 2,9%, проте темпи зростання сповільнилися в порівнянні з 4,7% за аналогічний період минулого року.

Негативними факторами для європейського авторинку є можливість заборони дизельних машин в окремих країнах і побоювання з приводу виходу з ЄС Великобританії.

В цілому уповільнення зростання автомобільних продажів в світі відбувається дуже невчасно для автовиробників, яким доводиться нарощувати інвестиції в нові розробки, найважливішими з яких є електродвигуни та самоврядні технології, пише видання.

За даними експертів, в пошуках нових драйверів зростання автомобільні компанії будуть активніше просувати свою продукцію на ринках, що розвиваються, включаючи Африку, Індію і країни Східної Європи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X