Світовий антирекорд за проблемними кредитами, дерегуляційні рішення для бізнесу та інші головні ділові новини дня

18 грудня 2017, 19:00
ТОП головних новин українського бізнесу за 18 грудня від НВ Бізнес

1 Кабмін прийняв 12 рішень для бізнесу

Кабінет міністрів України прийняв 12 рішень для бізнесу і скасував 340 застарілих нормативних актів.

Так, постанова Кабміну спростило порядок розмитнення товарів у морських і річкових портах.

Відео дня

Закордонним судам дозволяється заходити у порти України і проводити вивантаження товарів через 24 години після подання електронної інформації про вантаж. Передбачається, що це прискорить митні процедури і зменшить можливості для корупції.

Крім того, уряд прийняв рішення про розширення переліку компаній, які отримують квоти на отримання та ввезення хімічної сировини без сплати акцизного податку.

Також слід зазначити, що Кабінет міністрів хоче внести зміни у підзаконні акти щодо реєстраторів розрахункових операцій (РРО) і впровадити продаж підакцизних товарів і лотерейних квитків через касові апарати.

2 Банківська система України встановила світовий рекорд за проблемними кредитами

Національний банк України (НБУ) заявляє, що банківська система України у 2017 році встановила світовий рекорд за розміром проблемних кредитів.

За словами директора департаменту фінансової стабільності НБУ Віталія Ваврищука, в Україні зафіксовано найвищу частку непрацюючих кредитів за всю історію світових спостережень. Він також зазначив, що ця проблема вже вирішена, банки сформували резерви по кредитах, вони не тиснуть на капітал.

Крім того, Ваврищук додав, що свого піку частка проблемних кредитів досягла у липні - 58%, після чого поступово знижується.

3На українських АЗС піднялися ціни на паливо

Ціна на бензини і дизпаливо (ДТ) у мережах українських АЗС за вихідні зросла.

Так, на станціях операторів всеукраїнського покриття OKKO і WOG всі бензини і ДП подорожчали на 50 коп./л. При цьому, вартість преміального ДТ виросла на 1,50 грн/л - до 29,99 грн/л.

В результаті чергового подорожчання середні ціни на заправках в Україні зросли до: А-92 - 27,21 грн/л, А-95 - 27,98 грн/л, А-95 Преміум - 29,12 грн/л, ДТ - 25, 73 грн/л, і ДТ Преміум - 27,92 грн/л.

Зазначимо, що подорожчання бензинів та дизпалива на українських АЗС почалося ще з кінця літа.

4 Велика Британія і Канада розпочали створення в Україні нового експортного органу

Уряди України, Великобританії і Канади почали спільний проект зі створення інституту з підтримки та сприяння експорту на основі Офісу з просування експорту (ЕРО).

"У грудня 2017 розпочався проект Розвиток інституційного потенціалу Офісу з просування експорту, який реалізується за підтримки урядів Великобританії та Канади", - йдеться у повідомленні.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Відзначимо, що Офіс з просування експорту був створений у листопаді 2016 року і працює як консультативно-дорадчий орган МЕРТ при підтримці проектів, що фінансуються урядами Канади та США.

5Нацбанк констатував розпад групи Сбербанку Росії

Національний банк України (НБУ) визнав недійсною банківську групу Сбербанку Росії. Рішення було ухвалене 15 грудня 2017 року.

Відзначимо, що Нацбанк зареєстрував банківську групу Сбербанк Росії 4 жовтня 2013 року. Тоді у неї увійшли Сбербанк, VS Банк і компанія Сбербанк Лізинг Україна.

Такими були головні ділові новини понеділка.

Показати ще новини
Радіо НВ
X