Світові ціни на нафту знижуються після значного зростання за два дні

2 грудня 2016, 09:22
Ціни на нафту, що піднялися за два дні майже на $7, перейшли в п'ятницю до зниження; учасники ринку переключили свою увагу на те, з якими труднощами можуть зіткнутися видобувні країни при реалізації угоди про зниження видобутку

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

У той же час загальний настрій ринку залишається позитивним, кажуть спостерігачі.

Так, вартість лютневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 6:55 за Києвом знизилася на 1,2% - до $53,30/барель.

Відео дня

Ціна ф'ючерса на нафту WTI на січень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) знизилася до цього часу на 0,6% - до $50,65/барель.

Рішення ОПЕК про зниження видобутку на 1,2 млн барелів на добу і потенційне приєднання до цієї угоди країн, що не є членами картелю, підвищить шанси на більш швидке, ніж очікувалося, відновлення цін на нафту, йдеться в звіті міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings. Однак ризики реалізації цих планів залишаються, включаючи дотримання членами ОПЕК положень угоди і готовність інших учасників, насамперед Росії, дотримуватися домовленостей.

Нагадаємо, що на минулій 30 листопада зустрічі країни ОПЕК вперше за останні 8 років домовилися скоротити видобуток нафти в цілому на 1,2 млн барелів на добу - це приблизно 1% світового виробництва нафти.

Інші нафтовидобувні країни, що не входять в ОПЕК, разом повинні забезпечити зниження виробництва нафти на 600 тис. б/д, в їх числі Росія - в межах 300 тис. б/д.

Показати ще новини
Радіо НВ
X