Світові ціни на нафту стрімко кинулися вниз

27 березня 2017, 18:29
Ціни на нафту еталонних марок прискорили падіння в понеділок, 27 березня, так як інвестори сумніваються в тому, що баланс попиту і пропозиції на ринку відновиться найближчим часом, передає Інтерфакс-Україна

Так, ціна травневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 16:31 за Києвом зменшилася на $0,69 (1,36%) - до $50,11/барель.

Ф'ючерс на нафту WTI на травень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) подешевшав до цього часу на $0,83 (1,73%) - до $47,14/барель.

Відео дня

Як зазначається, заходи ОПЕК для скорочення видобутку поки що нездатні чинити істотного впливу на світовий ринок, і запаси нафти в США, найбільшому споживачі палива у світі, продовжують зростати.

Між тим експерти Goldman Sachs вважають, що ребалансування ринку продовжується, незважаючи на збільшення нафтових резервів у США. На їхню думку, запаси в країнах ОЕСР впадуть до середнього рівня за останні 5 років до кінця поточного року навіть у тому випадку, якщо ОПЕК не стане продовжувати дію угоди про видобуток нафти на друге півріччя.

Крім того, американські компанії підвищили ефективність своїх операцій і продовжують нарощувати виробництво, незважаючи на те, що ціни на WTI тримаються нижче $50 за барель. Зокрема, експерти Bank of America вважають, що видобуток в країні до кінця року зросте на 680 тис. барелів на добу.

Разом з тим у Китаї запаси нафти в лютому скоротилися на 1,42%, за даними агентства Сіньхуа. Запаси нафтопродуктів підскочили на 15,29% через зростання резервів дизельного палива на 29,7%.

Показати ще новини
Радіо НВ
X